Sledování WiFi z balónu

Na letošní konferenci DefCon byla v Las Vegas demonstrována nezvyklá metoda útoku na WiFi síť. Za pomoci balónu. Jedná se o obdobu metody tzv. wardrivingu, při němž útočník jede s notebookem autem a pátrá po dírách v bezdrátových sítích.Na letošní konferenci DefCon byla v Las Vegas demonstrována nezvyklá metoda útoku na WiFi síť. Za pomoci balónu.
Jedná se o obdobu metody tzv. wardrivingu, při němž útočník jede s notebookem autem a pátrá po dírách v bezdrátových sítích. Bezpečnostní odborník Rick Hill si ale pronajal balón, který se používal pro fotografování budov, a s ním vystoupal do výše asi 45 metrů. S sebou měl antény a skenovací software. Za 20 minut se podařilo detekovat 370 sítí, z nichž třetina byla nezabezpečených (kam se započítaly třeba i sítě s výchozími hesly apod.).
Jak ale poznamenává na americkém PC Worldu Emru Townsend, pro zhodnocení výsledku je otázkou, kde se balón vlastně pohyboval. Kavárny, restaurace, hotely nebo on-line herny budou mít nezabezpečené sítě jistě ve větší míře než firmy, ovšem nebude to představovat takový problém, protože tak jako tak umožňují připojit se svým hostům/návštěvníkům.
Towsend tvrdí, že protože u bezdrátových routerů existují jednoduše použitelní průvodci konfigurací, uživatelé se už zřejmě neobtěžují číst manuál včetně informací o zabezpečení. Je to hlavně případ domácích uživatelů.

Šíření virů přes Wi-Fi? Odborníci říkají, že je to možné
Obří krádež identity: v USA 11 zatčených (krádeže identity probíhaly mj. i přes Wi-Fi)


Komentáře