Služba Omnius – horká novinka v monitorovacích bezpečnostních systémech

Omnius je nová služba českého poskytovatele mobilních zabezpečovacích služeb GuardSec Services, která propojuje IP-video s internetovou a mobilní telefonní technologií a umožňuje uživatelům kdykoli a z jakéhokoliv místa na světě monitorovat jejich majetek. Partnerem společnosti GuardSec Services je mobilní operátor T-Mobile.Omnius je nová služba českého poskytovatele mobilních zabezpečovacích služeb GuardSec Services, která propojuje IP-video s internetovou a mobilní telefonní technologií a umožňuje uživatelům kdykoli a z jakéhokoliv místa na světě monitorovat jejich majetek. Partnerem společnosti GuardSec Services je mobilní operátor T-Mobile.

Po instalaci jedné či více IP-videokamer ve střežených prostorách dle přání zákazníka, a jejich propojení s internetem, lze díky službě Omnius kdykoliv a z libovolného místa sledovat živé videozáběry na mobilním telefonu, na PDA, laptopu či PC.

Navíc ve spojení s funkcí na zjišťování pohybu ve sledovaných prostorách dokáže Omnius proměnit mobilní telefon uživatele v dálkový varovný systém. Ten prostřednictvím textové či obrazové zprávy zaslané na mobil varuje majitele střežené nemovitosti a nahlašuje mu přítomnost nezvaných „návštěvníků“ či jakoukoli jinou nepředvídanou událost v daných prostorách. Zákazník tak může celou situaci sledovat v reálném čase na svém mobilním zařízení.

Služba Omnius, která je dostupná v široké paletě velikostí a úrovní technické náročnosti, je vhodná pro majitele bytů, domů a malých firem, stejně jako pro velké společnosti, instituce a zařízení jako školy, letiště, městské čtvrti, dopravní systémy, vězení atd. Ceny za službu Omnius začínají od 290 Kč měsíčně za sledování jednou videokamerou. Měsíční poplatek za střežení prostor až pěti kamerami s třídenním videoarchivem činí 590 Kč, monitorování dvaceti kamerami se třicetidenním videoarchivem stojí 990 Kč měsíčně.

Přečtěte si také:
Nové mobilní technologie změní náš život
Top 10 hlavních bezpečnostních hrozeb roku 2008
Říjen ve znamení vykrádačů hesel a osobních údajů


Komentáře