Směrovače Linksys od Cisca nabízejí ochranu proti malwaru

ProtectLink Gateway od společnosti Trend Micro je nově zahrnut v podnikových směrovačích Linksys firmy Cisco. Oznámily to obě zmíněné korporace.ProtectLink Gateway od společnosti Trend Micro je nově zahrnut v podnikových směrovačích Linksys firmy Cisco. Oznámily to obě zmíněné korporace.
ProtectLink Gateway představuje předplatitelskou službu, která pomáhá omezit spam, blokuje nežádoucí e-maily a brání v přístupu na sporné webové stránky, které mohou obsahovat malware nebo spyware. Jako hostovaná bezpečnostní služba nevyžaduje ProtectLink Gateway žádný další software ani hardware a může být provozována na nových nebo už existujících směrovačích Linksys.
ProtectLink Gateway zahrnuje:
· antispamové filtry blokují v příchozích mailech spam, viry, spyware, boty, phishing, a další malware,
· zjišťování důvěryhodnosti webů pomáhající uživatelům zjišťovat, které stránky mohou bezpečně navštívit, a blokují známé nebezpečné stránky,
· filtrování URL blokující webové stránky se závadným obsahem nebo takovým, který nesouvisí s pracovními úkoly, či stránky, na kterých se může nacházet malware.
Prvním modelem Linksys, který ProtectLink Gateway podporuje, je 4portový VPN Router. K němu prý v blízké době přibudou dva další směrovače Linksys, a to Gigabit Security Router with VPN Secure a Wireless-N Gigabit Security Router with VPN.
„Jsme potěšeni tím, že můžeme spolupracovat s tak renomovanou bezpečnostní firmou, jako je Trend Micro, a díky tomu nabídnout uživatelům směrovačů podnikové třídy důležité bezpečnostní funkce,“ řekl David Tucker, viceprezident a šéf divize Linksys Connected Office Business Organization.


Komentáře