Sony má po útoku problém zprovoznit napadené sítě

I když společnost Sony chystala rychlé zprovoznění hacknuté sítě PlayStation Network, teď tvrdí, že to bude trvat déle než se čekalo. Navíc se až nyní ukazuje skutečný rozsah katastrofy.


Původně chtěla společnost spustit sítě co nejdříve a umožnit tak desítkám milionů uživatelů znovu se přihlásit na svoje účty. Nicméně v pátek aktualizovala informace na svém blogu s tím, že po útoku jsou potřeba ještě další testy pro zaručení bezpečného běhu tak komplexního systému.

Skutečnost je tedy v ostrém rozporu s tím, co prohlašoval ještě před několika dny CEO Sony Howard Stringer, který říkal, že by hacknuté sítě měly být zprovozněny během následujících dnů. Sony se podle komentátorů bojí dalších útoků a nechce zopakovat stejnou chybu jako v předchozím případě. Firma je také kritizována za to, že zveřejnila údajně o útoku na sítě PlayStation Network a Qriocity až zhruba deset dní po této události. Navíc až v tomto týdnu se objevila informace o tom, že útokem byla zasažena i další síť, Sony Online Entertainment (více viz článek Sony potvrdilo další hacknutou síť i ukradené účty). Současně se také ukazuje, že zástupci Sony tento poslední zjištěný útok pravděpodobně zlehčovali (hackeři se podle původní varianty prý dostali jen ke staré databázi z roku 2007) a hovoří se také o možném útoku na samotnou webovou stránku Sony.com.

Reakce uživatelů na odložení zprovoznění shozených sítích jsou vesměs negativní a kritické. Navíc pokud se sečtou odcizené údaje ze všech sítí, na které hackeři podnikli útok, jde již o číslo přesahující neuvěřitelných 100 milionů kompromitovaných účtu. Díky tomu je již možné hovořit o největším odcizení dat v historii. Společnost Sony se bude muset zodpovídat americkým vládním orgánům. FBI sice útok vyšetřuje, ale žádné konkrétní obvinění nepadlo. Zástupci Sony jen v minulých dnech obnovili svoje podezření, že útoku napomáhala hackerská skupina Anonymous, která na Sony útočila již v předchozích týdnech. Ta ale obvinění odmítá.Komentáře