SP 3 pro Windows XP: zatím raději nestahovat

Dlouho očekávaný Service Pack 3 pro Windows XP byl dokončen již před týdnem a očekávalo se, že nyní bude uvolněn ke stažení. Situace je však trochu zmatená, neboť se různí zprávy o tom, jak to s ním opravdu je.Dlouho očekávaný Service Pack 3 pro Windows XP byl dokončen již před týdnem a očekávalo se, že nyní bude uvolněn ke stažení. Situace je však trochu zmatená, neboť se různí zprávy o tom, jak to s ním opravdu je.

Americký Computerworld přinesl v úterý informaci, že jeho vypuštění bude oddáleno kvůli problémům s kompatibilitě. Konkrétně se má jednat o problém s aplikací Microsoft Dynamics RMS a nekompatibilita byla zjištěna teprve v uplynulých dnech a problém se netýká jen Service Packu 3 pro Windows XP, ale i Service Packu 1 pro Vistu, který je již nějakou dobu k dispozici ke stažení.

Microsoft tvrdí, že bude filtrovat instalaci přes Windows Update u obou servisních balíčků, aby zabránil jejich nainstalovaná na systém s aplikací Dynamics RMS a zatím nebylo specifikováno, na dlouho toto filtrování bude probíhat, ale na opravě se prý pracuje. Přes centrum Stažení Softwaru budou však mít stále možnost uživatelé kolizní aplikace oba servisní balíčky stáhnout. V každém případě Microsoft ale nedoporučuje těm, kdo Dynamics RMS používají, Service Pack 3 pro Windows XP ani Service Pack 1 pro Vistu instalovat.

Na druhou stranu se však na internetu objevují zprávy o údajně finální verzi Service Packu 3 dokonce již v české verzi, která má délku 307 MB a která je k dispozici ke stažení zde. Anglická verze je pak (ovšem z neoficiálních webů) ke stažení například zde. Tyto adresy však berte prosím spíše jako informativní, naše redakce zatím nedoporučuje žádnou z těchto verzí instalovat, dokud nebudou oficiálně vypuštěny Microsoftem.

Viz také:
První výrobci PC a zákazníci mají k dispozici Service Pack 3 pro Windows XP
Service Pack 3 pro Windows XP bezpečnost opravdu zlepšuje
Windows XP SP3 : Microsoft opravil kritickou chybu


Komentáře