SP3 pro Windows XP: Microsoft vydává utilitu na opravu registrů

V květnu jsme vás informovali o problému s registry, který může nastat při instalaci Service Packu 3 (SP3) pro Windows XP současně při používání bezpečnostních aplikací od Symantecu. Microsoft nyní nabízí vlastní opravný soubor, která má uvedený problém napravit.V květnu jsme vás informovali o problému s registry, který může nastat při instalaci Service Packu 3 (SP3) pro Windows XP současně při používání bezpečnostních aplikací od Symantecu. Microsoft nyní nabízí vlastní opravný soubor, která má uvedený problém napravit.

Stalo se tak tři týdny po té, co utilitu opravující registry uvolnil ke stažení Symantec. Důsledkem uvedeného problému bylo promazání Správce zařízení a ztráta nastavení pro připojení k síti. I když Symantec nejprve vinil z problému Microsoft, přiznal později podíl viny, neboť funkce SymProtect (v některých produktech Symantecu také zvaná tamper protection) se nesnáší se souborem Fixccs.exe, který je součástí SP3. Více informací o problémech uživatelů s registry při instalaci Service Packu 3 lze najít v článku SP3 pro XP: Uživatelé hlásí problémy s registry.
Microsoft původně odmítal tuto událost komentovat, nicméně později potvrdil, že problém je v procesu Fixccs.exe, který vytvoří při instalaci řadu subklíčů a později je chce smazat, což mu ale antivirová aplikace nechce již dovolit. V opravě vydané Microsoftem je původní Fixccs.exe nahrazen novější verzí, ovšem aktualizaci lze aplikovat ve Windows jen ve stavu nouze. Uvedený problém může navíc postihnout i uživatele jiných antivirů, než těch od Symantecu a někteří uživatelé tyto problémy s více podobnými aplikacemi již nahlásili.

Soubor přinášející opravu tohoto problém je k dispozici ke stažení z webu Microsoftu a jeho velikost je 67 KB.

Informace o opravné utilitě od Symantecu, včetně odkazu pro download, jsou pak dostupné v článku SP3 pro Windows XP: Symantec vydal nástroj na opravu registrů.

Zdroj: Computerworld.com

Viz také:
SP3 pro Windows XP: Symantec vydal nástroj na opravu registrů
SP3 pro XP: Uživatelé hlásí problémy s registry


Komentáře