Španělský hacker ohrozil americké námořnictvo

Ve Španělsku byl zadržený 18letý mladík, který byl vzápětí obviněný za průnik do informačního systému americké námořní základny v San Diegu. Oznámila to španělská Civilní garda.Ve Španělsku byl zadržený 18letý mladík, který byl vzápětí obviněný za průnik do informačního systému americké námořní základny v San Diegu. Oznámila to španělská Civilní garda.
Zadržený podle ní „vážným způsobem kompromitoval korektní operace a bezpečnost v údržbářském suchém doku pro nukleární ponorky“. Američtí specialisté zahájili vyšetřování v okamžiku, kdy zaznamenali neoprávněný přístup do počítače Ministerstva obrany na námořní základně Point Loma v San Diegu. Všechny stopy přitom vedly právě do Španělska. Bezprostředně po zadržení podezřelého prohlásila americká ambasáda v Madridu, že zatím nebyl ze strany USA provedený žádný další úkon.
Zadržený hacker byl členem skupiny zaměřené na pronikání do počítačových systémů. Zdokumentováno je, že na svém kontě má nejméně sto se škodou přes 500 tisíc dolarů. Zadržený byl na základě svědectví čtyř dalších členů skupiny, kteří zůstávají na svobodě.


Komentáře