Správa identit pro .Net, Javu i cloud

Sun aktualizuje klíčové součásti svého portfolia řešení správy identit. Mají nabídnout zjednodušenou federaci a zabezpečení.


Sun oznámil nové verze produktů OpenSSO Express a OpenDS Standard Edition. OpenSSO Express 8.0 nabízí podle Sunu zákazníkům jednoduché, otevřené zabezpečení v internetovém měřítku pro aplikace založené na platformách .NET a Java a pro aplikace provozované jako softwarová služba (SaaS) v prostředí cloudu. U softwaru Sun OpenDS Standard Edition 2.0 má být inovací lepší výkon a škálovatelnost pro rozsáhlé implementace.  

„Výsledky nedávného průzkumu, který Sun provedl mezi cílovou skupinou zákazníků řešení správy identit, ukázaly, že přidělování uživatelských účtů a jednotné přihlašování k webovým aplikacím jsou hlavními investičními prioritami pro následujících 12 měsíců,“ uvedl Daniel Raskin, hlavní stratég řešení správy identit společnosti Sun Microsystems. „Vylepšení v nových verzích produktů OpenSSO Express a Sun OpenDS Standard Edition řeší oblasti, které jsou dnes pro naše zákazníky nejdůležitější. Nabízejí organizacím IT výkonné open source technologie, jež se snadno používají a vejdou se do jakéhokoli rozpočtu.“

OpenSSO Express 8.0 je podle Sunu první řešení správy přístupu, které poskytuje mobilní jednorázové heslo. To zajišťuje dvoufaktorovou autentizaci bez nutnosti použít produkt třetí strany. Kromě toho OpenSSO Express 8.0 prostřednictvím komponent Fedlet podporuje aplikace .NET a rychlou federaci služby salesforce.com.

Od mobilního jednorázového hesla Sun mohou organizace podle dodavatele očekávat snížení provozních nákladů, neboť zaměstnanci mohou jako fyzické tokeny používat své mobilní telefony a nepotřebují samostatný kus hardwaru. Sun Fedlet nyní podporuje aplikace .NET, takže lze do jakéhokoli zprostředkovatele identit SAML 2.0 rychle doplnit podporu federace pro služby .NET bez ohrožení funkčnosti. Fedlet je jen 1,5MB balíček ke stažení, který lze nasadit za pár minut. Společnostem, které provozují jedinou webovou aplikaci a nemají zájem nasadit a udržovat celou federační infrastrukturu, umožňuje provozovat samostatného poskytovatele služeb.Komentáře