Správa šifrovacích klíčů v prostředí internetu

Trend Micro Email Encryption využívá funkci IBE (Identity-Based Encryption) spolu se správou šifrovacích klíčů provozovanou v prostředí internetu. Tak je možné odbourat zátěž podnikového IT plynoucí z registrace předem, správy klíčů a administrace...Společnost Trend Micro rozšířila svou produktovou řadu pro šifrování e-mailů uvedením Email Encryption Gateway 5.0. Nejnovější řešení pomáhá středním a velkým podnikům šifrovat e-mailovou komunikaci na internetové bráně.

Konvenční technologie pro šifrování e-mailů jsou podle Trend Micro obvykle komplikované a těžkopádné a jejich provoz časově náročný. Před tím, než je možné odesílat a přijímat šifrované e-maily, obvykle vyžadují registraci předem a následnou distribuci certifikátů. Trend Micro Email Encryption využívá funkci IBE (Identity-Based Encryption) spolu se správou šifrovacích klíčů provozovanou v prostředí internetu. Tak je možné odbourat zátěž podnikového IT plynoucí z registrace předem, správy klíčů a administrace, které ztěžují provoz technologie PKI.

Podniky potřebují šifrovat své e-maily mj. proto, aby vyhověly požadavkům na soulad s legislativou, které jsou součástí státních a oborových zákonů či vyhlášek, jako jsou PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard), UK Data Protection Act, Gramm-Leach-Bliley Act (GLBA), US HIPAA (Health Insurance Portability and Accountability Act) atd.

„Aby bylo šifrování e-mailů použitelné v praxi, musí mít jednoduchou administraci a nesmí vyžadovat od uživatelů změnu jejich pracovních návyků. Trend Micro dosáhla těchto cílů díky funkci Identity-Based Encryption a tím, že nabídla produkt použitelný na internetové bráně, rozšířila dosah a přitažlivost své nabídky na trhu,“ uvedl Charles Kolodgy, ředitel pro průzkum trhu s bezpečnostními produkty společnosti IDC

Trend Micro Email Encryption Gateway lze integrovat s řešeními Trend Micro pro zabezpečení zpráv provozovanými na internetové bráně, jako jsou InterScan Messaging Security Suite 7.0 nebo InterScan Messaging Security Virtual Appliance 7.0 a poskytovat tak rozsáhlé zabezpečení obsahu a šifrovací řešení. Nový produkt také spolupracuje s řešením od jiných dodavatelů zabezpečení e-mailů na bráně tím, že poskytuje obsáhlé služby pro šifrování a dešifrování e-mailů na internetové bráně.

Portfolio řešení Trend Micro pro šifrování e-mailů založené na technologii získané akvizicí firmy Identum v lednu 2008 nyní může poskytovat služby pro šifrování e-mailů na různých místech:
Email Encryption Gateway 5.0 pro šifrování e-mailů na bráně,
Email Encryption Client 5.0 for šifrování e-mailů posílaných mezi desktopy,
Email Encryption for InterScan Hosted Messaging Security pro hostované šifrování e-mailů.

Trend Micro Email Encryption Gateway 5.0 běží v prostředích VMWare ESX 3.x a ESXi 3.x. Zašifrované e-maily mohou být dešifrovány pomocí Email Encryption Client, nebo mohou příjemci využít volitelnou čtečku provozovanou v prostředí browseru a prohlížet šifrované e-maily bez instalace jakéhokoli softwaru.


Komentáře