Správce hesel podporuje hesla dlouhá až 99 znaků

Společnost Kaspersky Lab uvádí aplikaci pro správu hesel do více systémů Password Manager.


Aplikace ukládá hesla, uživatelská jména a další citlivé údaje ve vyhrazené databázi, k níž je možné přistupovat pouze na základě globálního hesla. Databáze hesel a globální heslo jsou zašifrovány pomocí technologií přítomných přímo v systému Windows. Password Manager pak umí automaticky rozpoznat a vyplnit textová pole ve formulářích na síti, v přihlašovacích oknech na internetových stránkách a v rámci programů, u nichž je přístup chráněn heslem.

Aplikace není určena pouze pro zjednodušení přihlašování, ale i pro kontrolu síly hesel - upozorňuje na hesla slabá. Password Manager podporuje i virtuální klávesnice, které jsou ochranou proti keyloggerům.

Další autorizační metody zahrnují použití zařízení připojeného prostřednictvím protokolu Bluetooth nebo přes rozhraní USB, které pak fungují jako hardwarový klíč, kdy uživatel nemusí globální heslo zadávat ručně. Password Manager umožňuje vytvářet i velmi silná hesla až o délce 99 znaků (a pak je přirozeně zadávat automaticky z databáze).Komentáře