Svérázný bezpečnostní konzultant, aneb tenká červená linie...
Jistý Gerry Maxridis se živí jako bezpečnostní konzultant. O zakázky mívá nouzi, a tak občas překračuje tenkou linii mezi legální a nelegální aktivitou.
autor Tomáš Přibyl | SecurityWorld |
SecurityWorld
V jaké zemi je bezpečnější krást osobní data?
Počet kyberútoků na nemocnice a zdravotnická zařízení dramaticky roste, nejhorší situace je ve střední Evropě
WhatsApp začal sdílet data s Facebookem, Evropa má výjimku
Jak Flash zmizí z našich životů
Vakcíny na COVID-19 spustily vlnu internetových podvodů
Jistý Gerry Maxridis se živí jako bezpečnostní konzultant. O zakázky mívá nouzi, a tak občas překračuje tenkou linii mezi legální a nelegální aktivitou.
Nicméně tím může ukazovat na slabiny různých systémů, jejichž majitelé mu následně zaplatí za konzultační služby vedoucí ke zvýšení bezpečnosti. Až v případě Reserve Bank narazil. Této instituci se útok na její informační systém ani trochu nelíbil, takže dala Gerry Maxridise k soudu coby hackera.
Soudce Ian Mill ve Wellington District Court měl naštěstí pro svérázné praktiky bezpečnostního konzultanta pochopení – Maxridis mohl prokázat, že systémy skutečně napadal s cílem zvýšit jejich bezpečnost a nikoliv majitele poškodit nebo získat osobní prospěch. Nicméně byl upozorněn na minimálně etickou problematiku svého jednání.
Gerry Maxridis každopádně nelenil a prohlásil, že bude po Reserve Bank požadovat částku 7.500 USD. A to za odhalení chyb v jejím informačním systému. Banka na jeho útok totiž reagovala a podnikla odpovídající protiopatření. Objednala si je ovšem u konkurence. Což se panu Maxridisovi moc nelíbí a tvrdí, že na slabinu přišel a upozornil právě on. Nicméně připustil, že se tak stalo bez jakéhokoliv kontraktu nebo kontaktu s bankou a čistě a jen z jeho osobní iniciativy.
Komentáře