Symantec Data Loss Prevention 10 přidává šifrování

Společnost Symantec oznámila, že řešení Symantec Data Loss Prevention 10 použije pro citlivý obsah použije šifrování a podnikovou správu práv.


Nová platforma Symantec Data Loss Prevention 10 se bude integrovat s řešeními společností GigaTrust, Liquid Machines, Oracle a PGP Corporation.

Rostoucí množství hrozeb a předpisů přispívá podle Symantecu k většímu rozšíření těchto technologií v organizacích, které chtějí zabezpečit svá data a zjednodušit zajišťování souladu s předpisy. Řešení Symantec Data Loss Prevention 10 má organizacím usnadnit využití šifrování a podnikové správy práv pro ochranu citlivých informací.

Organizace získají různé možnosti bezpečného zpracování citlivých dat, která najdou pomocí řešení DLP. Řešení Data Loss Prevention 10 jim podle dodavatele umožní rozšířit ochranu citlivých dat s využitím stávajících investic do řešení PGP Encryption Platform, Oracle Information Rights Management a Microsoft Active Directory Rights Management Services (RMS).

„Prevenci ztráty dat a podnikovou správu práv považovali někteří lidé za konkurenční technologie, ale nyní jsou vnímány jako vzájemně se doplňující a spolupracující,“ uvedl Jon Oltsik, hlavní analytik společnosti Enterprise Security Group. „Spojení prevence ztráty dat a podnikové správy práv zvyšuje přehled o podnikových datech, pohybech dat a chování uživatelů, což snižuje riziko ztráty dat a usnadňuje zajištění souladu s předpisy.“Komentáře