Symantec: dodavatelé bezpečnosti podcenili rychlost

Již příští rok by produkty Symantecu, zejména ty z řady Norton, měly vyslyšet pravidelné stížnosti uživatelů bezpečnostních řešení, že jim antivity a další programy výrazně zpomalují počítač a snižují produktivitu práce – ať už jde o rychlost přístupu k pevnému disku nebo v nevhodný okamžik spuštěné skenování.Již příští rok by produkty Symantecu, zejména ty z řady Norton, měly vyslyšet pravidelné stížnosti uživatelů bezpečnostních řešení, že jim antivity a další programy výrazně zpomalují počítač a snižují produktivitu práce – ať už jde o rychlost přístupu k pevnému disku nebo v nevhodný okamžik spuštěné skenování.
Con Mallon, ředitel marketingu produktů evropského Symantecu, uvedl, že budoucí produkty firmy se budou rychleji instalovat (pod 1 minutu). Norton 360 Version 2.0 se dnes po spuštění počítače načítá asi půl minuty, v další verzi by tento čas měl být jen asi 10 s. Aplikace Symantecu by také neměly v budoucnu vyžadovat na disku více než 100 MB volného místa (tohle uživatele dnes pálí asi ze všeho nejméně).
Snížit by se měla i doba potřebná ke skenování systému. Jednou z možností je přeskakovat určité soubory, které budou pokládány automaticky za důvěryhodné (například některé komponenty systému a aplikací Microsoftu). Symantec ovšem samozřejmě nezveřejní žádný seznam souborů, které kontrola přeskočí – takový seznam by byl totiž pro útočníky jasným návodem, na co se zaměřit.


Zdroj: Computerworld.com

Poznámka: McAfee nedávno přišla s analogickým přístupem, kdy se bezpečnostní programy začnou načítat například až ve chvíli, kdy si uživatel stačí stáhnout poštu. Produkty McAfee by také měly automaticky detekovat spuštěná multimédia či prezentace, odložit v té době skenování nebo alespoň nepřerušovat práci dialogy, které vyžadují uživatelovu reakci.

Viz také:
Symantec uvolnil aktualizaci pro Norton 2008


Komentáře