Symantec Endpoint Protection 12 je navržen pro virtualizovaná prostředí

Symantec představil nové verze produktů Endpoint Protection a Endpoint Protection Small Business Edition. Symantec Endpoint Protection 12 využívá podle dodavatele řadu vylepšení, včetně technologie Insight (honocení na základě pověsti), a je speciálně navržena i pro zabezpečení virtuálních infrastruktur.


Technologie Insight obsahuje on-line databázi hodnocení pověsti souborů. Symantec Insight analyzoval anonymní vzory souborů softwaru z více než 175 milionů klientských počítačů a automaticky s velmi vysokou přesností vyhodnotil z pohedu bezpečnosti více než 2,5 miliardy unikátních souborů. Insight tak obsahuje hodnocení pověsti prakticky každého souboru softwaru. SONAR 3, hybridní řešení založené na sledování chování potenciálních hrozeb i jejich pověsti, blokuje podle Symantecu zranitelnosti nultého dne a úzce cílené hrozby na základě jejich společného chování a pověsti.

Endpoint Protection 12  je podle Symantecu optimalizován pro výkon na virtuálních systémech. Umožňuje vytvořit seznamy důvěryhodných aplikací, zachovat lokální Insight cache, náhodně skenovat a aktualizovat a automaticky identifikovat a spravovat virtuální klienty.  

V současné době je Symantec Endpoint Protection 12 k dispozici jako betaverze pro vybraný okruh uživatelů. Veřejná betaverze bude pravděpodobně k dispozici v dubnu 2011. Uvedení finální nové verze Symantec Endpoint Protection 12 je naplánováno na léto roku 2011.

 

V minulém roce útočníci vytvořili podle Symantecu více než 286 milionů různých škodlivých programů, což je v průměru více než 9 nových hrozeb každou vteřinu každý den. Tento rozmach malwaru a jeho složitosti je z velké části dílem snadno použitelných útočných sad – jako je například Zeus -, které lákají tradiční zločince bez hlubších odborných znalostí. Tyto nástroje umožňují hackerům nepřetržitě generovat nové mutace. Podle Zprávy o nástrojích určených ke tvorbě počítačových útoků a škodlivých webových stránkách minimálně 61 % hrozeb je dílem těchto útočných sad.  Komentáře