Symantec kupuje PGP Corporation a GuardianEdge

Společnost Symantec oznámila, že podepsala konečné smlouvy o koupi společností PGP Corporation a GuardianEdge Technologies.


 Pole podmínek těchto smluv získá společnost Symantec společnost PGP Corporation za kupní cenu přibližně 300 mil. USD v hotovosti a společnost GuardianEdge za kupní cenu přibližně 70 mil. USD v hotovosti. Smlouvy podléhají obvyklým podmínkám, včetně schválení regulačních orgánů, a jejich uzavření se očekává během červnového kvartálu.

Viz také: Symantec koupil PGP

Symantec uvádí, že díky tomuto spojení funkcí šifrování založených na standardech společností PGP a GuardianEdge, které jsou určené pro šifrování celého disku, vyměnitelná média, e-mail, soubory, složky a inteligentní telefony, s technologiemi Symantec pro zabezpečení koncových bodů, prevenci ztráty dat a zabezpečení bran bude mít společnost Symantec širší soubor integrovaných řešení pro ochranu dat. Trh šifrovacích technologií podle odhadu IDC dosáhne v roce 2013 objemu 1,7 mld. USD.

Symantec očekává, že tyto transakce sníží non-GAAP zisk na akcii ve fiskálním roce 2011 o 2 centy a zvýší její non-GAAP zisk na akcii ve fiskálním roce 2012.

Symantec hodlá integrovat platformu správy klíčů PGP do konzoly Symantec Protection Center. Tím se zjednoduší správa informací o zabezpečení, protože zákazníci získají konsolidovaný přístup k panelům a zprávám s informacemi o hrozbách a zabezpečení a provozními informacemi. Integrace platformy správy klíčů PGP do konzoly Symantec Protection Center dále vylepší správu produktů pro zabezpečení koncových bodů, prevenci ztráty dat a zabezpečení bran, které jsou také integrované s konzolou Symantec Protection Center, takže zákazníci budou moci chránit informace více jednotným způsobem.

Po uzavření koupě se společnosti PGP Corporation a GuardianEdge připojí ke skupině Enterprise Security Group, kterou vede starší vicepresident Francis deSouza.











Komentáře