Symantec nabízí hostované zabezpečení koncových bodů

Společnost Symantec oznámila hostované řešení pro zabezpečení koncových bodů Hosted Endpoint Protection.


Tato nová služba založená na cloudu je určená malým a středním organizacím, které chtějí zavést zabezpečení vlastních počítačových systémů bez potřeby dalšího hardwaru a softwaru pro správu. Zákazníci nyní budou moci využít jednoduchost a služby založené na cloudu k ochraně svých přenosných počítačů, stolních počítačů a souborových serverů se systémem Windows.

Symantec Hosted Endpoint Protection je určená k ochraně systémů koncových bodů pomocí jediného řešení, které je spravované z webové konzoly a poskytuje ochranu od koncového bodu až po bránu.

„Podobně jako vzrostla obliba modelu hostovaného zabezpečení zasílání zpráv kvůli jeho snadné správě a zavedení, motivuje organizace také účinná ochrana systémů koncových bodů a nižší složitost, kterou mohou nabídnout služby založené na cloudu,“ řekl Rowan Trollope, Senior Vice President, Symantec Hosted Services.

Analytici předpovídají, že podniky budou vzhledem k rostoucí složitosti hrozeb a mobilitě globálních pracovních sil požadovat vysoce účinná řešení zabezpečení umožňující škálování, upgrady a použití s minimálními nároky na údržbu. Tento požadavek je obzvláště důležitý v případě malých a středních podniků, které mají omezené zdroje a musejí zvládat obrovské množství dalších povinností v oblasti IT. 

Správci v tomto případě dostávají v reálném čase výstrahy prostřednictvím zpráv SMS nebo e-mailu a mohou snadno spouštět funkce jako aktualizace LiveUpdate, zobrazovat historii v počítačích a měnit místní nastavení zásad.

Služba Symantec Hosted Endpoint Protection využívá síť Symantec Global Intelligence Network. V rámci služby probíhají automatické aktualizace zabezpečení transparentně prostřednictvím připojení k Internetu, takže systémy zaměstnanců jsou udržovány v aktuálním stavu bez ohledu na to, zda jsou pracovníci v kanceláři nebo na cestách (i když nejsou přihlášení k podnikové síti VPN).Komentáře