Symantec nabízí ochranu firemních mobilů a správu jejich životního cyklu

Společnost Symantec oznámila tři produkty, které organizacím pomohou zabezpečit a spravovat data v rostoucím počtu podnikových mobilních zařízení.


Mobilní zařízení budou podle Symantecu pokračovat ve svém pronikání do podnikového prostředí a pro organizace proto bude stále důležitější, aby měly v této oblasti komplexní strategii. Průzkum společnosti IDC ukazuje, že počet celosvětově dodaných chytrých telefonů dosáhne koncem roku 2009 více než 167 mil., a předpovídá, že do roku 2013 se zvýší na více než 291 mil., což odpovídá 14% průměrnému ročnímu růstu.

„Mobilní zařízení a rostoucí počet jejich uživatelů se stávají významnějším cílem pro neoprávněný a potenciálně škodlivý software, včetně červů, virů a spywaru,“ řekl Sean Ryan, Research Analyst, Mobile Enterprise Software, společnost IDC. „Absolutní počet mobilních zařízení neustále stoupá, stejně tak se dále zvyšují nároky na IT a s tím se podstatně zvyšuje potřeba organizací zabezpečit a spravovat tato zařízení a informace v nich obsažené.“

Strategie správy a zabezpečení mobilních zařízení společnosti Symantec se odvíjí od modelu životního cyklu. V rámci své mobilní strategie společnost Symantec nyní nabízí tři nové produkty

•           Endpoint Protection Mobile Edition 6.0 poskytuje ochranu mobilním zařízením před nebezpečnými hrozbami a neoprávněným přístupem k citlivým podnikovým informacím. Využívá antivirovou technologii, bránu firewall a ochranu před nevyžádanými SMS zprávami.

•           Network Access Control Mobile Edition 6.0 ve spolupráci se softwarem Symantec Endpoint Protection Mobile Edition vynucuje soulad se zásadami zabezpečení a má zaručit, že přístup do sítě a k e-mailům v prostředí Microsoft Exchange mohou získat pouze zabezpečená zařízení, která jsou v souladu se zásadami. Zajišťuje kontrolu integrity klientských systémů a centralizované upozorňování na stav integrity zařízení, pomáhá organizacím zajistit konzistentní vynucování zásad IT.

•           Mobile Management 7.0 zvyšuje podle Symantecu efektivitu IT bezdrátovou instalací aplikací a aktualizací, zvyšuje produktivitu koncových uživatelů pomocí správy stavu mobilních zařízení a integruje se s produkty Symantec pro zabezpečení mobilních zařízení

 

Symantec Endpoint Protection Mobile Edition a Symantec Network Access Control Mobile Edition podporují mobilní zařízení se systémem Windows Mobile, Windows CE a Symbian. Řešení Symantec Mobile Management nabízí podporu pro mobilní zařízení se systémem Windows Mobile a Windows CE.

 

 Komentáře