Symantec nabízí řešení provozovatelům mobilních sítí


Symantec představil službu Next Generation Network Protection. Poskytovatelům komunikačních služeb má umožnit lépe zabezpečit sítě a spravovat vynucování zásad.

Next Generation Network Protection nabídne podle dodavatele poskytovatelům komunikačních služeb jediné řešení pro lepší správu vynucování zásad. Uživatelé i podniky mohou definovat svou vlastní bezpečnostní politiku nebo správu přístupu k informacím, definovat možnosti využití dat a jejich pravidla podle různých kritérií, jako je například denní doba. Operátoři potom mohou řídit a prosazovat vybrané kontroly napříč všemi službami. Rodiče mohou například zakázat posílání SMS v určitých hodinách na telefonu svého dítěte. Společnosti mohou například zakázat sdílení fotografií z mobilních zařízení svých zaměstnanců.  

Symantec Next Generation Network Protection umožní také prosazení zásad pro uchovávání provozních a lokalizačních údajů o elektronické komunikaci, a tím má usnadnit splnění regulačních požadavků.  Odstraní malware, spam a další nežádoucí věci ze sítě, což přináší více kapacity pro legitimní přenos dat. 

Řešení bude dispozici od zimy roku 2010.Komentáře