Symantec nabízí Ubiquity, technologii pro boj s mutujícím malwarem

Symantec představil technologii Ubiquity. Je založená na hodnocení důvěryhodnosti na základě zpětné vazby z komunity uživatelů.


Symantec uvádí, že umožňuje využít anonymní vzory použití softwaru více než 100 milionů svých zákazníků a poskytovat ochranu před mikrodistribuovanými mutujícími hrozbami, které by jinak zcela obešly tradiční řešení zabezpečení.

Tradiční ochrana vyžaduje, aby výrobci zabezpečení nejprve zachytili a analyzovali specifické kmeny škodlivého kódu. Až poté proti nim mohou uživatele chránit. Jen v roce 2009 ale Symantec zjistil 240 milionů unikátních vzorků hrozeb. Každá z těchto hrozeb byla zjištěna v průměru v méně než 20 počítačích a mnohé byly pozorovány pouze v jediném počítači na celém světě. Tento posun výrobcům zabezpečení téměř znemožnil zjišťovat a analyzovat všechny hrozby.

Hlavní výhody Ubiquity podle Symantecu

•           Zjišťuje hrozby, které jiné metody opomíjejí - Ubiquity využívá kontext každého souboru – jeho původ, stáří a jakým způsobem se k němu staví komunita uživatelů společnosti Symantec – místo toho, aby odvozovala hodnocení bezpečnosti souboru od jeho obsahu. Útočníci mohou snadno mutovat obsah škodlivého souboru tak, aby se stal neviditelný pro tradiční signatury, ale mají daleko menší kontrolu nad demografickými údaji, které mají svůj původ v komunitě uživatelů.

•           Vyšší výkon – Technologie Ubiquity omezuje vliv antivirového prověřování až o 90 % tím, že prověřuje pouze soubory, které identifikovala jako rizikové.

•           Snižuje počet falešných poplachů a omezuje režii spojenou se správou – Technologie Ubiquity nemá pouze data o nebezpečných programech, ale má také hodnocení prakticky každé legitimní aplikace na Internetu a je největším světovým seznamem důvěryhodného softwaru.

Technologie Ubiquity jako první využívá hromadné informace z více než 100 milionů počítačových systémů zákazníků společnosti Symantec, kteří s tím vyslovili souhlas, a data ze sítě Symantec Global Intelligence Network.  

Po nasazení ve spotřebitelských bezpečnostních produktech Norton 2010 a v softwaru Symantec Hosted Endpoint Protection připravuje společnost Symantec zavedení technologie Ubiquity do široké řady podnikových produktů během příštího roku. Prvním z nich bude Symantec Web Gateway.Komentáře