Symantec: Před instalací Windows XP SP3 naše zabezpečení vypněte

Problém je podle firmy v kombinaci dvou procesů, když fixccs.exe přidá nové položky do registru, ale „normálně“ je zase smaže. Funkce SymProtect mu v tom ale zabrání, protože se před hromadným mazáním položek snaží registr Windows chránit.Společnost Symantec jako reakci na problémy s instalací Service Pack 3 pro Windows XP oficiálně doporučila svým zákazníkům, aby některé její produkty před instalací balíčku vypnuli, jinak riskují problémy až nefunkčnost počítače.
Doporučení se týká uživatelů řady Norton 360 a Norton AntiVirus. Vypnout je třeba funkci SymProtect, která jinak může spolu s XP SP3 způsobit již několikrát zmiňované problémy s registry (konkrétně dojde k chybnému přidání kvanta dodatečných klíčů registru; nové položky mají názvy začínající nesmyslnými znaky a mohou způsobit řadu potíží).
Funkce SymProtect (v některých produktech Symantecu také zvaná tamper protection) se podle všeho konkrétně nesnáší se souborem fixccs.exe, který je součástí SP3. Symantec původně prohlásil, že chyba je na straně Microsoftu, ten záležitost nekomentoval. Nové vyjádření Symantecu je už mírnější – problém je podle firmy v kombinaci obou procesů, když fixccs.exe přidá nové položky do registru, ale „normálně“ je zase smaže. Funkce SymProtect mu v tom ale zabrání, protože se před hromadným mazáním položek snaží registr Windows chránit.

Zdroj: Computerworld.com

SP3 pro XP: Uživatelé hlásí problémy s registry
SP3 pro Windows XP: Hlavní novinkou je ochrana přístupu NAP


Komentáře