Symantec Backup Exec System Recovery 2010 zjednodušuje zálohování pro malé firmy

Společnost Symantec oznámila dostupnost softwaru Backup Exec System Recovery 2010, řešení zálohování a obnovení dat a systémů pro malé firmy.


Software Backup Exec System Recovery 2010 podle dodavatele automatizuje proces zálohování celého systému nebo jednotlivých souborů a složek bez narušení produktivity uživatelů a umožňuje rychlé obnovení na stejný nebo jiný hardware, do virtuálních počítačů nebo vzdálených umístění. Balíček nově přináší podporu nejnovějších operačních systémů Microsoftu včetně Windows 7, Microsoft Exchange 2010 a Microsoft Windows Server 2008 R2. V nové verzi bude software Symantec Backup Exec System Recovery podporovat koncem tohoto roku také operační systémy Linux.

Software nyní obsahuje dříve volitelný doplněk Granular Recovery Option. Tato funkce umožňuje malým firmám zálohovat celý souborový server, stolní počítač, přenosný počítač, virtuální server nebo důležitý aplikační server, například Microsoft Exchange nebo Microsoft SharePoint, a poté během několika minut obnovit granulární položky, například jednotlivé e-maily v systému Exchange, dokumenty SharePoint nebo jednotlivé soubory. Zálohy je možno ukládat na různá disková zařízení a kopírovat do externího umístění nebo na sekundární diskové zařízení pro účely obnovení po havárii.

Backup Exec System Recovery navíc přidává novou podporu nejnovějších virtuálních prostředí, včetně VMware vSphere 4.0, Microsoft Hyper-V Server 2008 a Citrix XenServer 5.x. Tato nová podpora zajišťuje, že zákazníci mohou pomocí softwaru Backup Exec System Recovery převést fyzické systémy na virtuální počítače pro účely testování nebo obnovení po havárii.

Podle nedávného průzkumu  mezi 1 650 malými a středními podniky a jejich zákazníky existuje velký nesoulad mezi tím, jak malé a střední podniky vnímají svoji připravenost na havárii, a skutečnou úrovní připravenosti. Podle průzkumu malé a střední podniky uváděly, že jsou si jisty svojí úrovní připravenosti na havárii (84 %), ale jejich praktiky odhalují, že tato jistota není podložená.

V průměrném malém nebo středním podniku došlo během uplynulých 12 měsíců ke třem výpadkům. Hlavní příčinou byly útoky viru nebo hackera, výpadky napájení a přírodní katastrofy. Téměř polovina respondentů přitom udává, že dosud nemají plán pro řešení takových výpadků. Většina firem sice zavedla nějakou formu zálohování, ale pouze každá pátá (23 %) zálohuje každý den a 40 % zálohuje jednou za měsíc nebo méně často.

Software Symantec Backup Exec System Recovery 2010 má doporučenou cenu 795 dolarů za každý server a 69dolarů za každý stolní počítač.Komentáře