Systém pro zpracování grafických souborů WMF ohrožovalo spuštění škodlivého kódu.

Firma Microsoft dnes oznámila dostupnost důležité bezpečnostní opravy pro operační systémy Microsoft Windows, která odstraňuje riziko spuštění škodlivého kódu prostřednictvím speciálně upraveného souboru Windows Meta File (WMF). Aktualizace pro Microsoft Windows 2000, Windows XP a Windows Server 2003 je k dispozici od dnešních ranních hodin prostřednictvím Automatické aktualizace systému Microsoft Windows a na webových stránkách společnosti Microsoft.Firma Microsoft dnes oznámila dostupnost důležité bezpečnostní opravy pro operační systémy Microsoft Windows, která odstraňuje riziko spuštění škodlivého kódu prostřednictvím speciálně upraveného souboru Windows Meta File (WMF). Aktualizace pro Microsoft Windows 2000, Windows XP a Windows Server 2003 je k dispozici od dnešních ranních hodin prostřednictvím Automatické aktualizace systému Microsoft Windows a na webových stránkách společnosti Microsoft.

Microsoft plánoval vydat tuto opravu jako součást pravidelné měsíční aktualizace Windows v úterý 10. ledna 2006, neboť čekal na dokončení náročných testů kvality a kompatibility aplikace. Veškeré testy však již byly úspěšně dokončeny, a proto je tato důležitá aktualizace dostupná už o několik dní dříve. Uspíšené vydání opravy je také reakcí na požadavek ze strany veřejnosti, která u tohoto nedostatku požadovala co nejrychlejší uvolnění.

Microsoft nadále monitoruje četnost pokusů o zneužití této chyby. Výsledky těchto sledování ukazují, že jde stále o ojedinělé incidenty. Svůj podíl na tom má snaha společnosti Microsoft o likvidaci webových stránek, které škodlivý kód zneužívající zranitelnost systému Windows Meta File šíří. V ochraně uživatelů pomáhají také výrobci antivirových systémů, které škodlivý kód dokáží rozpoznat a uživatele ochránit.

Podrobné informace o bezpečnostním riziku spojeném s neaktualizovaným systémem Windows Meta File naleznete na webových stránkách http://www.microsoft.com/presspass/press/2006/jan06/01-05UpdatePR.mspx, kde jsou k dispozici také přímé odkazy na opravné balíčky pro různé verze operačních systémů Microsoft Windows. Koncoví uživatelé Microsoft Windows XP se zapnutou Automatickou aktualizací systému již mají opravu k dispozici. Uživatelé Microsoft Windows 2000 mohou pro získání aktualizace využít službu Microsoft Update.


Komentáře