T-Mobile si vybral, jak ověřovat uživatele své mobilní televize

Ověřování uživatelů a řízení uživatelských oprávnění kritickými místy při vývoji jakýchkoliv mobilních služeb. SafeBSF realizuje vzájemnou autentifikaci spotřebitele, resp. jeho SIM karty, a sítě operátora.Společnost SafeNet oznámila, že český T-Mobile se po rozsáhlém testování rozhodl pro svou DVB-H mobilní televizní platformu využít systém ověřování uživatelů SafeBSF. Ověřování uživatelů a řízení uživatelských oprávnění jsou podle obou firem kritickými místy při vývoji jakýchkoliv mobilních služeb.

SafeBSF ověřuje uživatele, kteří smí vstoupit do multimediální aplikace včetně mobilního televizního vysílání pomocí standardu GBA (Generic Bootstrapping Architecture). Použitím SafeBSF si T-Mobile může být jistý, že k obsahu platformy získají přístup pouze oprávnění uživatelé. SafeBSF také nabízí účelově otevřenou autentifikaci, která se dá použít pro více služeb včetně mobilní televize nebo mobilních plateb.

SafeNet integroval sadu komponent GBA do zkušební verze mobilní televizní platformy T-Mobile. Cílem zkušební verze je vyhodnotit funkčnost technologie pro mobilní televizní vysílání ještě předtím, než dojde k jejímu komerčnímu využití.

Při přípravě zkušebního systému nám SafeNet pomohl výrazně zredukovat náklady na vývoj a čas potřebný na uvedení služby na trh. Dodal nám totiž řešení k ověřování uživatelů, které se přímo propojilo s naším domovským lokačním registrem a využilo komponent existující mobilní infrastruktury,“ řekl Petr Kirchner, architekt mobilního televizního vysílání v T-Mobile.

SafeBSF realizuje vzájemnou autentifikaci spotřebitele, resp. jeho SIM karty, a sítě operátora v době spuštění služby. Řešení spočívá v kompletní sadě komponentů včetně BSF, HSS/HLR Proxy a Zn proxy.


Komentáře