T-Systems získal velkou zakázku na zabezpečení smartphonů

T-Systems podepsal rámcovou smlouvu s německým ministerstvem vnitra na řešení a dodávku bezpečných a chytrých telefonů pro 350 vládních organizací.


Projekt začíná  s 13 úřady, které jsou především z řad ministerstev. T-Systems nyní dodává ministerstvům několik stovek telefonů SiMKo 2 včetně šifrovacích karet a zároveň realizuje nezbytné řešení pro integraci celého systému do ICT infrastruktury úřadů.

Chytré telefony SiMKo 2 jsou aktuálně dostupné v rámci telefonu HTC Touch Pro a HTC Touch HD, brzy budou následovat zařízení HTC Touch Pro 2 a HTC Snap. Tato zařízení jsou dostupná i v České republice.

Řešení od T-Systems zahrnuje ochranu nejen samotného telefonu a softwaru, ale zároveň má zajistit i bezpečnou práci s přístrojem. T-Systems využívá zařízení od výrobce HTC spolu se systémem Microsoft Windows Mobile, který je použit v telefonech SiMKo 2, a zároveň spolupracuje s dodavatelem bezpečnostních řešení Certgate.

Telefon je vždy nastaven v režimu s krytováním. Krytování zahrnuje přístup do infrastruktury uživatele, přenos dat, operační systém i data uložená v telefonu. Zařízení SiMKo 2 jsou také chráněna pro případ ztráty. Šifrování je založeno na bázi vložené microSD SmartCard, která integruje bezpečnostní funkce na běžné kartě pro PDA a chytré telefony.

Celý systém od T-Systems pracuje s digitální identitou, certifikáty a důvěryhodným centrem. Centrum může být na bázi zákaznického PKI (public key infrastructure) nebo na ověření přímo u Deutsche Telekomu (Telesec), mateřské firmy T-Systems. Certifikáty jsou uchovávány na speciálně připravené kartě v telefonu. Veškeré operace spojené s používáním telefonu, generováním klíčů a kryptováním fungují jen s touto kartou.

Telefony HTC zajišťují přímé připojení do infrastruktury sítě, umožňují využívat firemní aplikace a používat další funkce přes zabezpečený VPN tunel. Zabezpečen je i přístup na internet. Některé funkce, které mohou představovat bezpečnostní riziko, například kamera, bluetooth, GPS nebo funkce WLAN, jsou v telefonu nedostupné.Komentáře