Technologie od RSA integrovány s řízením práv ve Windows Server 2008

V blízké budoucnosti bude sada RSA DLP Suite 6.5 přepracována tak, aby umožňovala těsnou integraci se službou Microsoft Active Directory Rights Management Services (RMS) v systému Windows Server 2008.Společnosti EMC a Microsoft oznámily, že rozšiřují své technologické partnerství v oblasti ochrany informací. Obě firmy společně navrhnou integrované systémové principy ochrany informací v rámci celé infrastruktury na základě obsahu, kontextu a identity.

Microsoft integruje klasifikační technologii RSA Data Loss Prevention (RSA je bezpečnostní divizí EMC) do své platformy a budoucích produktů pro ochranu informací. Výsledná spolupráce je navržena tak, aby umožnila organizacím centrálně definovat zásady zabezpečení informací, automaticky identifikovat a klasifikovat citlivá data uložená v podstatě kdekoli v podnikové infrastruktuře a využívat širokou nabídku možností ochrany dat v klientských zařízeních, sítích i datových centrech. V blízké budoucnosti bude sada RSA DLP Suite 6.5 přepracována tak, aby umožňovala těsnou integraci se službou Microsoft Active Directory Rights Management Services (RMS) v systému Windows Server 2008.

Integrací klasifikační technologie DLP do produktů společnosti Microsoft se výsledná infrastruktura stává podle dodavatelů "obsahově orientovaná". Celé řešení je navrženo tak, aby zákazníkům umožňovalo centrálně spravovat a nastavovat zásady zabezpečení informací na základě identity uživatele bez ohledu na to, kde jsou dané informace uloženy či používány.

Microsoft je zároveň zákazníkem využívajícím sadu RSA DLP Suite k zabezpečení svých dat o platbách, zákaznících a duševním vlastnictví v tisících svých vlastních sdílených složkách a webech služby Microsoft Office SharePoint.


Komentáře