Testování bezpečnosti vzdálených bezdrátových sítí

Motorola uvádí řešení AirDefense Wireless Vulnerability Assessment, patentovanou technologii pro bezpečnost bezdrátových sítí, která je zaměřená na proaktivní hodnocení bezpečnostního stavu bezdrátových sítí.


Toto řešení poskytuje podle dodavatele novou metodu pro zabezpečení bezdrátových sítí proti ohrožení ze strany reálného světa díky tomu, že představuje aktivní bezdrátové testování, které je schopné ohodnotit každý instalovaný bezdrátový přístupový bod. Sytém Wireless Vulnerability Assessment umožňuje správcům IT na dálku najít a zajistit zranitelná místa ve svých sítích. Automatizuje také reporting nutný pro soulad s právními normami, což zákazníkům pomáhá snižovat provozní náklady, zefektivnit reporting a zvýšit odolnost svých bezdrátových sítí.

„Hrozby proti bezdrátovým LAN systémům se vyvíjejí stejně rychle jako bezdrátové a systémové technologie, které jsou jejich základem,” uvedl Craig Mathias, ředitel konzultační společnosti pro bezdrátové a mobilní technologie Farpoint Group. „Je jasné, že s tím, jak bezdrátové LAN sítě přebírají stále větší roli v důležitých podnikových, vládních a komerčních aplikacích, jsou pro jejich dlouhodobé úspěšné fungování naprosto nezbytné inovativní, finančně nenáročné techniky na proaktivní a efektivní detekci, analýzu a nápravu celé řady ohrožení sítě.”

Pomocí simulace aktivního hackerského útoku umožní řešení AirDefense Wireless Vulnerability Assessment administrátorům, aby proaktivně ohodnotili bezpečnost senzitivních systémů na bezdrátové síti, jako jsou například datové systémy pro platební karty. Automatizovaná technologie Wireless Vulnerability Assessment odstraňuje nutnost posílat personál nebo konzultanty do vzdálených kanceláří a obchodů, aby ručně provedli testování nutné pro soulad s normou PCI DSS 1.2. „Schopnost testovat zranitelná místa v rámci všech prvků po obvodu sítě je životně důležitá pro zabezpečení toho, aby naše informace a počítačové zdroje zůstaly v bezpečí,” vysvětluje Jasyn Voshell, bezpečnostní manažer společnosti Textron. „Bezdrátový VA nástroj od Motoroly pomůže ohodnotit, jak dobře fungují kontroly na krajích sítě a umožní ověřit platnost tohoto zjištění v rámci všech našich sítí.”

Rozsáhlé skenovací vlastnosti systému umožní zkontrolovat firewall a postupy bezdrátových přepínačů a zároveň předkládají nesrovnatelný počet možných cest vstupu do senzitivních systémů v kabelové části. AirDefense Wireless Vulnerability Assessment je přídavný modul k systému Motorola AirDefense Enterprise Wireless Intrusion Prevention System (Wireless IPS).Komentáře