TorrentSpy má filmovým studiím zaplatit přes 100 milionů dolarů

Zda ale organizace MPAA (Motion Picture Association of America) zastupující filmový průmysl něco dostane, je sporné – společnost Valence Media provozující server TorrentSpy je pochopitelně v bankrotu.Americký federální soud potvrdil, že provozovatelé vyhledávacího torrentového serveru TorrentSpy musí filmovým studiím zaplatit 111 milionů dolarů.
Soud uznal provozovatele, v Karibiku sídlící společnost Valence Media, vinnou z napomáhání při poručování autorských práv. Zda ale organizace MPAA (Motion Picture Association of America) zastupující filmový průmysl něco dostane, je sporné – Valence Media je pochopitelně v bankrotu. Server TorrentSpy byl uzavřen už v březnu. Nicméně MPAA neskrývá i tak nad rozsudkem spokojenost, protože může být použit i proti dalším provozovatelům podobných serverů a každopádně od tohoto typu „podnikání“ odrazuje další zájemce.
Soudkyně kalifornského federálního soudu v Los Angeles Florence-Marie Cooperová ve svém rozhodnutí také Valence Media zakázala v podobných aktivitách pokračovat. Už loni v květnu americký soud nařídil provozovatelům TorrentSpy, aby evidovali logy a IP adresy uživatelů a poskytli je v rámci vyšetřování, ti však rozhodnutí soudu neprovedli.

Zdroj: Computerworld.com

Viz také:
TorrentSpy zavřel krám
Žaloba na peer to peer sítě i na jejich narušovatele


Komentáře