Toshiba představila odolný externí disk s kapacitou 200 GB

Společnost Toshiba Computer Systems Division rozšířila svou rodinu externích 2,5 palcových harddisků a představila nový bytelně stavěný externí harddisk s připojením přes rozhraní USB 2.0.Společnost Toshiba Computer Systems Division rozšířila svou rodinu externích 2,5 palcových harddisků a představila nový bytelně stavěný externí harddisk s připojením přes rozhraní USB 2.0.

Externí model SecuRed nabízí vestavěný pevný disk s kapacitou 200 GB chráněný čidlem volného pádu a krytem, který je odolný proti polití. Je vybaven čtečkou otisků prstů, zabezpečením pomocí hesla a šifrováním uložených dat - nabízí tak vyspělé funkce pro zabezpečení obsahu v lehkém, kompaktním a stylovém červeném pouzdře.

Nový harddisk se dodává s celou řadou funkcí zabezpečení dat a vyspělou ochranou: kromě krytu odolnému proti polití má SecuRed vestavěné čidlo volného pádu. Dokáže rozpoznat volný pád, nárazy nebo otřesy v jakémkoli směru. Jakmile k takové situaci dojde, čidlo ihned oddálí čtecí hlavy harddisku od ploten, čímž ochrání cenná data. Po takové události se uživatel může opět přihlásit a pracovat s daty bez jakýchkoli problémů.
Kromě ochrany před vnějšími vlivy Toshiba klade velký důraz i na zabezpečení uložených dat proti neoprávněnému použití. Vestavěná čtečka otisků prstů umožní přístup k uloženým datům a souborům pouze autorizované osobě. Zabezpečení pomocí hesla je založeno na silném šifrovacím algoritmu AES-256 a na vestavěném softwaru, jenž zajišťuje šifrování celého harddisku a zvyšuje úroveň zabezpečení dat.

Snadné použití externího harddisku SecuRed zajišťuje operační systém „Nomad“ pro přenosná zařízení a zálohovací software Redemption Back-up Software V2.

Harddisk je zabudován v červeném a černém krytu s modrým proužkem indikace napájení a jeho rozměry jsou 130 mm délky, 85 mm šířky a 19 mm výšky.

Externí pevný disk Toshiba SecuRed bude v ČR a na Slovensku k dostání počátkem srpna tohoto roku a jeho doporučená koncová cena včetně DPH bude pro ČR 4 510 Kč a pro Slovensko 5 700 Sk.

Viz také:
Pozor na letní vedra – počítače a disky trpí
Jak zařídit, aby hard disk byl opravdu nečitelný


Komentáře