Trend Micro nabízí Internet Security 2010


Trend Micro uvedla na trh nové verze svých spotřebitelských produktů –  Internet Security a Internet Security Pro. Obě řešení jsou optimalizovaná pro Windows 7. Hlavní novinkou má být rychlost a omezená spotřeba systémových prostředků.

 

„Ve srovnání s loňským rokem zredukovaly naše nové produkty o 20 % velikost instalovaných souborů i dobu kontroly,“ uvedla se Carol Carpenter, generální ředitelka útvaru pro spotřebitele a malé podniky.

K novým funkcím patří například Home Network Security Management umožňuje spotřebitelům za pomoci názorné mapy sledovat a vzdáleně spravovat další počítače v domácí síti a blokovat přístup nezvaných hostů do bezdrátových sítí.

 

Společnost Trend Micro se také snaží omezit nutnost manuálního nastavení bezpečnostních programů ze strany spotřebitelů. Nové produkty řady 2010 automaticky přepínají jazyk podle operačního systému chráněného počítače. Také sledují aktuální situaci a kontroly a aktualizace provádějí, jen když se to spotřebitelům hodí -- neposílají nevhodné zprávy, je-li spuštěno video, prezentace v PowerPointu nebo počítačové hry.

Podle dodavatele byl dále vylepšen panel Security Activity Dashboard, který dnes uživatelům prezentuje ucelený konfigurovatelný snímek všech bezpečnostních aktivit na jejich počítačích.

 

Oba produkty jsou založeny na infrastruktuře Trend Micro Smart Protection Network, která pracuje na pozadí a koreluje zpravodajské informace o hrozbách na základě internetového cloudu.

V rámci balíku Trend Micro Internet Security Pro získají zákazníci také licenci na produkt Mobile Security, který chrání inteligentní telefony s operačními systémy Windows Mobile a Symbian proti virům, nevyžádaným SMS zprávám a dalším malwarovým útokům. Také zabraňuje krádeži dat a narušení služby.

 

 Komentáře