Trend Micro ohlašuje nejnovější verzi ServerProtect for Linux

Společnost Trend Micro, Inc. ohlásila novou verzi systému Trend Micro ServerProtect™ for Linux 2.5. Široce škálovatelné řešení ochraňuje interní a externí koncové body v reálném čase a pomáhá společnostem předcházet rozšíření malwaru přes linuxové webové a souborové servery. Uvádí tak provoz těchto systémů do souladu s podnikovými antivirovými a bezpečnostními zásadami.Společnost Trend Micro, Inc. ohlásila novou verzi systému Trend Micro ServerProtect™ for Linux 2.5. Široce škálovatelné řešení ochraňuje interní a externí koncové body v reálném čase a pomáhá společnostem předcházet rozšíření malwaru přes linuxové webové a souborové servery. Uvádí tak provoz těchto systémů do souladu s podnikovými antivirovými a bezpečnostními zásadami.

Podle průzkumu laboratoří TrendLabsSM společnosti Trend Micro není malware určený přímo pro linuxové systémy příliš rozšířený. Do souborového serveru se však může uložit infikovaný vykonatelný soubor pro MS Windows. Ten sice neznamená nebezpečí pro samotný linuxový systém, ale může potenciálně využít systém jako distribuční centrum. Systémy s Windows pak z něj mohou škodlivý kód stahovat a může docházet jednak k jejich zavirování a poškození, jednak k dalšímu šíření malwaru.

ServerProtect bylo první serverové antivirové řešení uvedené na trh. V únoru 2006 získalo od čtenářů časopisu Linux-World cenu jako Nejlepší linuxový bezpečnostní software. Čtyři roky po sobě získalo také cenu VirusBulletin VB100%. Řešení navíc obdrželo certifikáty od mnoha dodavatelských organizací včetně RedHat, Novell a IBM.

ServerProtect umožňuje administrátorům udržovat odpovídající úroveň zabezpečení prostřednictvím vzdáleného zavádění, centrální správy a centrálních aktualizací přes webové rozhraní. Jde o klíčovou součást Trend Micro Enterprise Protection Strategy – rozsáhlého vícevrstvého rámce, který ochraňuje před známými i neznámými hrozbami. Ve spolupráci s Trend Micro Control Manager™ nabízí administrátorům snadnou správu a nástroje pro centrální reporting. ServerProtect navíc umožňuje jako vůbec první řešení využívat služby Trend Micro Outbreak Prevention Services na Linuxu.

Dostupnost
ServerProtect for Linux je k dispozici v anglické verzi celosvětově od dubna 2006.


Komentáře