Trend Micro posiluje bezpečnost koncových bodů pomocí Intrusion Defense Firewall

Zásuvný modul Intrusion Defense Firewall (IDF) pro OfficeScan 8.0 poskytuje koncovým bodům možnosti, jimiž na síťové úrovni disponují systémy HIPS (Host Intrusion Prevention System).Trend Micro oznámila nástroj pro ochranu zvláště ohrožených podnikových koncových bodů. Nástroj proaktivně blokuje webové hrozby, pokusy hackerů a zneužití slabých míst. Zásuvný modul Intrusion Defense Firewall (IDF) pro OfficeScan 8.0 poskytuje koncovým bodům možnosti, jimiž na síťové úrovni disponují systémy HIPS (Host Intrusion Prevention System). Pomocí IDF je škodlivá síťová komunikace přerušena ihned na koncovém bodě ještě před tím, než má šanci proniknout do sítí a poškodit uživatele.

Bezpečnostní potřeby koncových bodů jsou rozmanité. Zaměstnanci připojují své notebooky do různých bezdrátových sítí, kde již nejsou chráněny deštníkem bezpečnostních opatření mateřské podnikové sítě. Bez tradičních prostředků podnikového zabezpečení, jako jsou firewally či systémy pro ochranu internetových brán před malwarem a průniky, jsou koncové body vystaveny vnějším bezpečnostním hrozbám, které je mohou narušit a rozšířit se přes ně do celé podnikové sítě.

Intrusion Defense Firewall, zásuvný modul pro OfficeScan 8.0, chrání slabá místa okamžitě poté, co jsou objevena. Podnikové koncové body jsou chráněny ještě před tím, než jsou aplikovány bezpečnostní záplaty. Instalace modulu se provádí přímo do architektury OfficeScan 8.0.

Intrusion Defense Firewall kombinuje technologii bezstavového firewallového prověřování inspekce s prověřováním na úrovni paketů, jímž sleduje příchozí a odchozí síťovou komunikaci. Pro ochranu původních aplikací a systémů mohou administrátoři nasadit i vlastní filtry přizpůsobené jejich specifickému prostředí.


Komentáře