Trend Micro představuje služby Threat Management Services

Společnost Trend Micro představila nabídku Threat Management Services, která podnikům zajišťuje dohled nad bezpečností sítí – vrstvu zabezpečení posilující současnou bezpečnostní infrastrukturu.


Služby Threat Management Services využívají tři hlavní komponenty:

  • Antimalwarovou síťovou technologii, která identifikuje a analyzuje hrozby a zmírňuje jejich následky pro podnik.
  • Technologii čištění bez použití signatur účinnou proti známému i novému malwaru.
  • Bezpečnostní experty Trend Micro; poskytované služby zahrnují také monitorování malwarové nákazy v režimu 24/7, nápravu škod a plánování zabezpečení.

Služby Threat Management Services jsou tvořeny třemi balíky, které nabízejí řadu poradenských služeb pro detekci hrozeb a plánování zabezpečení. Patří sem:

 

  • Threat Discovery Services: Tento balík obsahuje technologii Threat Discovery, která umožňuje IT oddělení identifikovat, analyzovat a zmírnit dopady problémů celopodnikového zabezpečení proti hrozbám, včetně dosud nezjištěných napadení, rizikového chování a postupů, potenciálních bodů průniku malwaru a dalších situací zvyšujících zranitelnost sítě. Balík je součástí infrastruktury Trend Micro Smart Protection Network.

  • Threat Remediation Services: Tento balík obsahuje funkce Threat Discovery Services a nepřetržité monitorování, aktivní výstrahy včasného varování a poradenské služby pro nápravu škod způsobených skrytým malwarem pro krádež dat.

  • Threat Lifecycle Management Services: Tento balík obsahuje veškeré funkce z předchozího balíku a dále je rozšiřuje o automatické odstraňování hrozeb a technologii analýzy příčin spolu se službami aktivního plánování zabezpečení, které poskytuje specializovaný poradce Trend Micro Threat Management Advisor.

Bezplatná čtrnáctidenní ukázka služeb Security Threat Assessment (Hodnocení bezpečnostních hrozeb) poskytovaná společností Trend Micro klade důraz na skutečnost, že prostředí většiny firem není tak bezpečné, jak si tyto firmy myslí: Ze 130 hodnocení bezpečnostních hrozeb Security Threat Assessment provedených společností Trend Micro od října 2008 do srpna 2009 bylo 100 % všech zúčastněných podniků nakaženo aktivním malwarem.

Nejenže se v počítačích skrývají neznámé hrozby, nový výzkum Trend Micro navíc naznačuje, že malware zůstává v počítačích mnohem déle, než se dříve předpokládalo. Při analýze více než 100 milionů napadených IP adres zjistila společnost Trend Micro, že většina napadených IP adres zůstává nakažena (nebo je opakovaně napadána) po dobu delší než 2 roky a v zemích s nejvyššími hodnotami trvá nákaza nejčastěji 300 dní. Osmdesát procent všech napadených počítačů zůstává nakaženo déle než měsíc.

Služby Threat Management Services jsou součástí řešení Trend Micro Enterprise Security.Komentáře