Trend Micro uvádí Web Gateway Security

Trend Micro uvádí na trh řešení Web Gateway Security, které integruje InterScan Web Security Virtual Appliance 5.0 s novým modulem Advanced Reporting and Management, a poskytuje tak sadu řešení založených na cloudové infrastruktuře Trend Micro Smart Protection Network.


Díky lokálně prováděným výkonným kontrolám malwaru, správě zásad a dynamické tvorbě sestav představuje Web Gateway Security podle dodavatele ucelené a rychle reagující bezpečnostní řešení pro webové brány. Řešení využívá antivirové a antispywarové technologie pro vyčištění, odstranění či karanténu napadeného obsahu.

Integrovaný modul Advanced Reporting and Management zajišťuje zákazníkům přehled o webových aktivitách celé společnosti a umožňuje v reálném čase přístup k informacím. Díky tomuto modulu mohou IT manažeři získat přehled o internetových aktivitách svých zaměstnanců prostřednictvím dynamických panelů dashboard, monitorování v reálném čase, podrobné analýzy uživatelských aktivit a tvorby víceúrovňových sestav.

InterScan Web Security Virtual Appliance zajišťuje ochranu bran proti webovým hrozbám díky konsolidaci filtrování URL s kontrolou reputace webů v reálném čase a kontrole obsahu. Toto řešení umožňuje zákazníkům buď vyhradit aplikaci vlastní standardizovaný hardware, nebo ji nainstalovat s ostatními aplikacemi v prostředí VMware. Poslední verze nabízí tyto nové funkce:

  • Schopnost kontrolovat HTTPS provoz a vytvářet zásady s výjimkami pro konkrétní stránky nebo kategorie stránek, a tak podporovat nároky na ochranu soukromí.

  • Generátor zásad flexibilního filtrování URL, který podporuje funkce jako vlastní kategorie URL, výjimky a seznamy povolených typů souborů.

  • Blokování na úrovni objektů, které zabezpečí webové stránky na platformě Web 2.0 zajištěním vyšší granularity prosazování zásad bez nutnosti blokovat celou stránku.

  • Podpora funkcí Google a Yahoo! SafeSearch, které zamezí zobrazení nevhodného obsahu ve výsledcích vyhledávání.

  • Řešení umožňuje analyzovat internetový provoz bez nutnosti měnit konfiguraci uživatelských prohlížečů či jiných síťových zařízení v daném prostředí.Komentáře