TrendMicro 2009: bezpečnost z cloudu

Vylepšená funkce Home Network Security Management (Správa zabezpečení domácí sítě) dovoluje uživatelům sledovat na dálku řídit další počítače v jejich domácí sítiTrend Micro uvádí nové verze svých hlavních produktů pro spotřebitelský segment pro rok 2009: Internet Security a Internet Security Pro. Motorem obou produktů je Trend Micro Smart Protection Network, bezpečnostní infrastruktura typu cloud-client, která koreluje data o webových a e-mailových hrozbách pomocí reputačních technologií porovnávajících hrozby s databázemi hrozeb.
Tento způsob má mj. méně zatížit výpočetní zdroje u zákazníka.

Vylepšená funkce Home Network Security Management (Správa zabezpečení domácí sítě) dovoluje uživatelům sledovat na dálku řídit další počítače v jejich domácí síti prostřednictvím grafické mapy domácí sítě a blokovat průniky do bezdrátové sítě. Nově přidaná funkce Worry-Free Click poskytuje další vrstvu ochrany skenováním podezřelých odkazů z e-mailů, webových stránek nebo zpráv z instantn messagingu. Posíleno je také blokování spamu.
Pomocí vylepšených funkcí rodičovské kontroly mohou rodiče lépe upravit kontroly podle jednotlivých členů rodiny. Nové funkce zahrnují schopnost určit den a čas, kdy každé dítě může jít na internet. Rodiče také mají možnost specifikovat kategorie informací (jako jsou domácí adresy, telefonní čísla, hesla atd.), které si nepřejí odesílat z počítače.
Funkce Quick Scan hledá hrozby na místech, kde se mohou skrýt během celkového skenování. Pracuje vedle funkce state aware, což znamená, že ke skenování a aktualizaci dojde pouze tehdy, kdy je to pro uživatele příhodné – během sledování videa, powerpointové prezentace nebo počítačové hry se nezobrazují nepohodlná hlášení.
Těm, kteří by rádi ochranu Trend Micro rozšířili i na své smartphony nabízí Trend Micro Internet Security Pro mobilní zabezpečení proti virům, spamu v podobě textových SMS zpráv, útokům malwaru, krádežím dat a přerušením služeb.

Spotřebitelské bezpečnostní softwarové sady Trend Micro budou dostupné ve dvou verzích: Trend Micro Internet Security a Trend Micro Internet Security Pro. Trend Micro Internet Security Pro nabízí další funkce optimalizované pro zvýšení výkonu, využití notebooku na cestách a pro online bankovnictví a nakupování.

Viz také:
McAfee VirusScan Plus 2009 a Internet Security 2009 umí česky
Norton AntiVirus 2009: pulzní aktualizace a Sonar
Kaspersky uvedl na český trh Internet Security 2009 a Anti-Virus 2009


Komentáře