Trojský kůň reaguje na Obamovo vítězství

Obamovo vítězství v amerických prezidentských volbách podobně jako jiné aktuální události inspirovalo útočníky k podniknutí masivní kampaně. Pokoušejí se infikovat počítače uživatelů malwarem maskovaným za přehrávač formátu Flash.Obamovo vítězství v amerických prezidentských volbách podobně jako jiné aktuální události inspirovalo útočníky k podniknutí masivní kampaně. Pokoušejí se infikovat počítače uživatelů malwarem maskovaným za přehrávač formátu Flash.
Postup podvodníků je zcela nenápaditý. E-mail obsahuje odkaz na podvodný server, kde mají být výsledky voleb a další informace. Zde se zobrazí zpráva, že obsah bohužel nejde přehrát a je potřeba si nainstalovat nejnovější software od Adobe. Ve skutečnosti se na jeho místě skrývá trojský kůň – původní zdroj nepíše, co přesně provádí.
Útočníci si navíc pro své rejdy zaregistrovali asi 20 domén, na něž se odkazují. Spam má tak mít větší účinnost, než kdyby odkazy směřovaly např. někam na freehostingové weby.
Odhady z USA ukazují, že v tuto chvíli je 60 % podvodného spamu nějak vztaženo k prezidentským volbám. Společnost WebSense jen v jediném dni zachytila podvodný e-mail v asi 100 tisících kopiích. Akce byla samozřejmě připravena předem, čekalo se jen na oznámení výsledků voleb.

Zdroj: Computerworld.com

Viz také:
Napodobenina Flash Playeru útočí
FBI pátrá po útočnících na e-mail Sarah Palinové
Američtí prezidentští kandidáti spamují?


Komentáře