TrustPort Net Gateway 5.2: proti maskování formátu dokumentů

Bylo zavedeno zaznamenávání poštovních adres, s nimiž v nedávné době probíhala komunikace; ty jsou pak vyňaty z antispamové kontroly a dále se tak snižuje riziko mylného vyřazení zprávy jako spamu.Společnost TrustPort nabízí novou verzí serverového řešení TrustPort Net Gateway 5.2. Oficiálně byla představena na Invexu. Produkt je nástupcem TrustPort Internet Gateway 5.1, která bude odporována do konce ledna 2009.

TrustPort Net Gateway je řešení pro souhrnnou ochranu počítačové sítě před riziky, vyplývajícími zejména z internetové komunikace. Funguje jako brána, monitorující veškerý poštovní a webový provoz mezi vnitřní sítí a vnějším světem. Zajišťuje autorizaci uživatelů a šifrování dat.

Nová verze se vyznačuje přepracovaným aplikačním jádrem, které podle dodavatele znamená vyšší výkon softwaru. Došlo také k optimalizaci grafického uživatelského rozhraní a nápovědy.

Pokud jde o bezpečnost poštovního provozu, nová verze přichází s dalšími metodami pro rozpoznání spamu. Velmi efektivní je podle výrobce například dočasné blokování pošty z počítačů v internetu, které v určité chvíli začnou rozesílat spam ve větším než kritickém množství. Bylo zavedeno zaznamenávání poštovních adres, s nimiž v nedávné době probíhala komunikace; ty jsou pak vyňaty z antispamové kontroly a dále se tak snižuje riziko mylného vyřazení zprávy jako spamu.

Novinkou je také zdokonalená analýza poštovního provozu, která poskytuje snadné dohledání ztracené zprávy v záloze nebo ve virové či spamové karanténě, s možností zprávu znovu poslat adresátovi. Pro plynulé odesílání odchozí pošty nabízí řešení funkci privilegovaného portu, užitečného v případě zahlcení serveru velkým množstvím příchozí pošty.

Kontrola webového provozu také doznala změn. Přepracována je ochrana proti phishing, novinkou je schopnost zablokovat stahování podvodných dokumentů, které se snaží vyhnout antivirové kontrole maskováním svého skutečného formátu.

Jako součást TrustPort Net Gateway 5.2, ale také samostatně, se dodává TrustPort WebFilter 5.2. Toto řešení slouží ke kategorizaci webových stránek, k monitorování a blokování nežádoucích stránek spadajících do definovaných kategorií. Je vhodné například pro organizace, které potřebují regulovat stahování nelegálního obsahu nebo nadměrné zatěžování sítě mimopracovními webovými aktivitami svých zaměstnanců.

Viz také:
Bezpečnost IT na Invexu: Nové produkty i konferekce
Komplexní ochrana serverů ve virtualizovaných prostředí


Komentáře