TrustPort uvádí Net Gateway 5.4

TrustPort uvolnil novou verzi Net Gateway, produktu určeného k antivirové a antispamové ochraně počítačových sítí. Zlepšení se podle dodavatele týkají detekce spamu, která nově pracuje s pokročilými technologiemi doménového podepisování elektronické pošty. Antispamová kontrola také lépe zohledňuje jazyk přijímaných zpráv.


Po produktech TrustPort USB Antivirus 2010 a TrustPort U3 Antivirus 2010 je TrustPort Net Gateway 5.4 dalším softwarem z produktové řady pro následující rok.

V zájmu zpřesnění antispamového filtru podporuje nová TrustPort Net Gateway standardy DKIM (DomainKeys Identified Mail), DomainKey, SPF (Sender Policy Framework) a Sender ID. První dva standardy zajišťují elektronické podepisování zpráv na odesílacím poštovním serveru, druhé dva umožňují kontrolu zpráv na základě pravidel uložených na doménovém serveru. TrustPort Net Gateway umožňuje v rámci DKIM jak ověřovat podepsané zprávy, tak zprávy podepisovat.

Zdokonalení se podle dodavatele dočkala také technologie detekce podezřelých uzlů, která na základě heuristické analýzy zablokuje poštu přicházející z poštovního serveru, jenž je s vysokou pravděpodobností využíván spammery. Přepracována byla hodnotící pravidla pro rozbor příchozí pošty, díky kterému lze filtrovat nevyžádanou poštu v jazycích s odlišnou znakovou sadou.

Pokud jde o webový provoz, nově lze prohlížet informace o všech realizovaných datových přenosech, včetně online sledování právě probíhajících transakcí.

Novinkou je také průvodce nastavením, který lze spustit po instalaci nebo kdykoli během používání softwaru. Umožňuje nastavení poštovní brány i administrátorovi bez zkušeností s předchozími verzemi softwaru.

TrustPort Net Gateway ve své nové verzi podporuje 32 i 64bitové operační systémy Windows, od Windows 2000 po Windows 7.Komentáře