TrustPort WebFilter

Pouze kvalitní webový obsahSpolečnost AEC představila nedávno další přírůstek do své rodiny bezpečnostních softwarových řešení - produkt TrustPort WebFilter. Jeho úkolem je filtrace přístupu k www stránkám s nevhodným obsahem. Své uživatele najde ve státní i školní sféře při snaze rodičů a učitelů pozitivně ovlivnit mravní výchovu dětí. Hlavní skupinou je firemní klientela.
Díky podrobnému uživatelskému nastavení lze ve firmách zamezit stahování nelegálního softwaru a dat chráněných copyrightem (hudba, filmy) nebo napadení firemní sítě malwarem, za něž nesou zodpovědnost především IT odborníci, ale stejně tak i využívání webu pro nepracovní účely a snižování objemu datových toků, což zase ocení management společnosti.

Jak pracuje TrustPort WebFilter?
Hlavní funkce tvoří povolení přístupu ke vhodným stránkám, blokování přístupu k těm závadným, nebo monitoring provozu.
Disponuje sadou filtrů pro kontrolu obsahu. URL kontrolované stránky je nejprve zkoumáno Filtrem nejvyšší úrovně na přítomnost nežádoucích slov. Pokud nedojde k detekci, přichází na řadu Filtr pravidel představující databázi stránek s nevhodným obsahem řazených do kategorií. Kategorie například zahrnují pornografii, násilí, hacking, anonymní proxy a jiné. URL náležící do kategorií jsou shromažďovány robotem procházejícím stránky a následně distribuovány uživatelům jako inkrementální aktualizace. Sadu doplňuje Uživatelský filtr, který umožňuje nastavit individuální adresy k blokaci a Heuristický filtr pro analýzu stránek, které nebyly nalezeny předchozími filtry.
Kategorie jsou vybaveny účinným systémem pro individuální nastavení citlivosti pro heuristickou analýzu. Je tak zajištěna bezkonkurenční možnost nastavení filtrace přesně podle požadavků uživatele.
Čas provozu TrustPort WebFilteru lze přizpůsobit podmínkám pracovní doby organizace. Díky funkci Plánovače lze nastavit dobu aktivní filtrace, která se bude střídat s dobou monitoringu. Dojde tak ke snížení zátěže serveru.
Všechny záznamy TrustPort WebFilter ukládá do přehledných statistik. Data zahrnují nejaktivnější uživatele, nejaktivnější stanice, nebo nejčastěji navštěvované stránky v kategoriích.
TrustPort WebFilter vychází z úspěšného řešení TrustPort Internet Gateway, pro internetové vstupní brány. Lze jej používat jak ve formě samostatného produktu, tak jako součást TrustPort Internet Gateway.

Kontakt: www.webfilter.cz


Komentáře