Týden: Test 10 bezpečnostních balíků

Blacklisty lze používat i pro zabezpečení DNS, jak vytvářet bezpečné webové služby, historie Symantecu... Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech Idg.cz.


Architektura TRUE (Trusted Response and Universal Enforcement) by měla zabránit podvržení informací o DNS serveru přes otravu vyrovnávací paměti. Pracuje na principu black listů a společnost Nominum ji začíná nabízet i běžným podnikovým zákazníkům – dosud byla k dispozici jen pro telekomunikační firmy a poskytovatele Internetu.

Computerworld.cz

 

V tištěném CIO vychází seriál mapující historii významných IT firem. On-line je nyní dostupný díl věnovaný Symantecu.

CIO-BusinessWorld

 

EMC nabízí nové nástroje pro správu, ochranu dat a replikaci v úložných systémech. Nabídka je určena speciálně pro virtualizovaná prostředí.

Computerworld.cz

 

Testu jsme podrobili Acronis True Image Home 2009, nástroj pro zálohování a obnovu dat. Hodí se pro domácí použití a nabízí snadné ovládání, má ovšem i určité zápory...

PCWorld.cz

 

PC World nabízí také test bezpečnostních balíků. Porovnány jsou: Norton Internet Security 2009, G-Data Interent Security 2009, Bitdefender Internet Security 2009, Avira Antivir Personal Security Suite 8.2, Kaspersky Interent Security 2009, F-Secure Internet Security 2009, Panda Interent Security 2009, McAfee Internet Security Suite 2009, Trendmicro Interent Security Pro 2009 a Webroot Interent Security Essentials. Jak to dopadlo?

PCWorld.cz

 

Nová verze databáze Caché by měla umožnit snadno vytvářet bezpečné webové služby, tj. takové, které vyhovují standardu WS-Security 1.1. Rychle má jít implementovat například digitální podpisy, šifrování pomocí klíče nebo vytváření certifikátů X.509.

Computerworld.cz

 

 Komentáře