Úložiště Iomega nabízejí nativní ochranu proti malwaru

Kombinací StorCenter PX a McAfee VirusScan Enterprise.vzniká produkt chránící uživatele před různým malwarem přímo v síťovém úložišti.


Software VirusScan Enterprise for Linux poskytuje uživatelům řady Iomega PX funkce pro rozpoznávání a nápravu hrozeb. Využívá k tomu globální síť společnosti McAfee a jednotné funkce (například možnosti prohledávání) a chování (například správu a vykazování) jako u ostatních produktů řady McAfee VirusScan.

Společnost Iomega je pdoel svých slov jediným dodavatelem úložišť NAS v ceně do 10 tisíc dolarů, který produkt VirusScan Enterprise for Linux (VSEL) na podnikové úrovni implementuje.

Podle plánu bude software VSEL součástí produktů řady Iomega StorCenter PX od druhé poloviny roku 2012.

 

Přínosy kombinace softwaru VSEL a úložišť StorCenter PX:

  • Nepřetržitý provoz, prohledávání při přístupu – VirusScan Enterprise for Linux zajišťuje trvalou ochranu proti malwaru a dalším hrozbám při přístupu k souborům.
  • Heuristické prohledávání – Prohledávací technologie softwaru zahrnuje heuristické prohledávání, jež používá k rozpoznávání a blokování nových variant malwaru pravidla založená na chování, aniž by bylo nutné stahovat signaturu.
  • Prohledávání archivů – Jiné antimalwarové produkty se dají oklamat viry skrytými v souborech archivů, funkce prohledávání archivů ale takové hrozby rozpoznává a blokuje a poskytuje tak úplnější ochranu proti malwaru.
  • Ochrana více platforem –VirusScan Enterprise for Linux je navržen pro prostředí s heterogenními systémy. Ochrana je účinná proti různým typům malwaru v systému Windows, které se snaží přes síťové úložiště proniknout do připojených systémů na platformě Windows.
  • Vzdálená správa – Ke správě konfigurací lze využít zabezpečené rozhraní založené na prohlížeči, ke sledování a vykazování pak ovládací panel. Není tak nutná žádná další správa na serveru.


Komentáře