USB flash disk s nativním hardwarovým šifrováním

Disk nabízí 256bitové šifrováním AES. Norma FIPS 2. úrovně vyžaduje, aby disk prošel vlastním testem po připojení na napájení, který ověří, zda šifrovací architektura funguje po každém připojení do USB portu, a zda jeho provedení vylučuje jakoukoli vnitřní manipulaci s diskem.



Disk DataTraveler BlackBox podporuje přenosovou rychlost dat až 24 MB/s (pro čtení) a až 20 MB/s (pro zápis). Novinka se automaticky zamkne po deseti po sobě jdoucích neúspěšných pokusech o zadání hesla a pomáhá tak zamezit nepovolanému přístupu v případě jeho ztráty, krádeže nebo záměny. DataTraveler BlackBox je vodovzdorný do hloubky čtyř 1,22 metru; navíc je vybaven ocelovým pouzdrem s titanovým potahem a jeho ovladač je zalit v epoxidové pryskyřici, díky čemuž je velmi odolný a jeho konstrukce vydrží i velmi tvrdé pracovní prostředí a provozní podmínky.
Dodává se s kapacitami 2 GB, 4 GB a 8 GB v černém, zeleném a rudém provedení.
Disk nabízí 256bitové šifrováním AES a certifikát FIPS (Federal Information Processing Standard; Federální norma pro zpracování informací). Norma FIPS 2. úrovně (FIPS Level 2) vyžaduje, aby disk prošel vlastním testem po připojení na napájení, který ověří, zda šifrovací architektura funguje po každém připojení do USB portu, a zda jeho provedení vylučuje jakoukoli vnitřní manipulaci s diskem.
„V současné době je pro velké společnosti ochrana dat v případě ztráty přenosného zařízení pro ukládání dat velkým problémem, protože může dojít k úniku citlivých údajů. Organizace, které potřebují fyzicky přenášet extrémně kritická data, musí zavádět zásady pro používání takových zařízení a příslušné procesy, aby měly zajištěno, že jejich zaměstnanci používají výhradně USB disky s bezpečnou ochranou,“ říká Marcin Gaczor, Business Development Representative společnosti Kingston.

Viz také:
Pozor na flash disky – jsou zdrojem prudkého nárůstu infiltrací
Desetina malwaru se šíří pomocí USB disků










Komentáře