Už žádné sociální sítě nebo nelegální stahování ve škole, slibuje novinka firmy SodatSW

Rozsáhlý update svého softwarového řešení Správce učebny oznámila firma SodatSW. Tento nástroj školám usnadňuje správu počítačů v učebnách a učitelům pomáhá s výkladem látky.


Nová vylepšená verze poskytuje lepší možnosti nastavení, jednodušší ovládání i možnost zakázat přístup na sociální sítě.

Řešení umožňuje učitelům a obsluze školního IT vybavení snadno spravovat a monitorovat všechny počítače v učebně. Díky možnosti plošně žákům zakázat stahování nelegálních dat navíc pomáhá i předcházet konfliktům škol s autorským zákonem. Nová verze nyní nabízí zdokonalené uživatelské rozhraní, jednodušší ovládání a lepší přehled o dění na jednotlivých žákovských počítačích. Pomocí auditních modulů je navíc možné i sledovat přístupy žáků na problematické weby.

„Na základě připomínek učitelů i správců školních počítačů jsme řešení Správce učebny vylepšili do té míry, že je možné mluvit o jeho nové generaci. Některé méně používané funkce jsme ve  vylepšeném uživatelském rozhraní skryli a naopak často opakované činnosti jsou nyní lépe viditelné,“ uvedl k nové verzi produktu Martin Hanzal, výkonný ředitel společnosti SodatSW. „Vyšli jsme také vstříc zákazníkům, kteří si přáli tento produkt nejdříve vyzkoušet. Řešení Správce učebny včetně auditních modulů je proto nyní možné získat na jeden měsíc zdarma prostřednictvím kontaktů na našem webu,“ dodal Hanzal.Komentáře