V Indii byl zatčen programátor za posílání hrozeb prezidentovi e-mailem

Díky tipu policie v Dilí, která sledovala IP adresy, z nichž byly e-maily posílány, byl Sriram zatčen a obviněn z vyhrožování a používání vulgárního jazyka.Profesionální IT pracovník odděleení softwarového vývoje společnosti Infosys Technologies byl zatčen policíi na jihu Indie za posílání výhružných e-mailů tamnímu prezidentovi.

24letý J.Sriram řekl místní policii, že byl celkově nespokojený s politckou situací v zemi a snažil se ji nějak změnit. Celkem 16 e-mailových výhružných zpráv ve dvou dnech 11. a 12. října bylo zasláno mladým programátorem na adresu indického prezidenta. Dle policejního komisaře M. Sudhakara ale zdaleka nešlo jen o vyjadřování nespokojenosti s politickou situací v zemi, ale o zprávy obsahující velmi těžké hrozby.
Díky tipu policie v Dilí, která sledovala IP adresy, z nichž byly e-maily posílány, byl Sriram zatčen a obviněn z vyhrožování a používání vulgárního jazyka.
V poslední době výrazně přibývá zatčení za zneužívání internetu k trestným činům a nevyhnul se tomu ani profesionální vysokoškolsky vzdělaný programátor. Jde o další důkaz toho, že schovávání se za přezdívky a užívání cizích e-mailů neuchrání před trestními postihy.

Viz také:
V kauze spamu a akciových podvodů je obviněna i žena
Pravděpodobný pachatel útoku na e-mail Sarah Palinové odhalen, akce byla podle všeho provedena amatérsky


Komentáře