Veletrh it-sa láká české firmy i bezpečnostní experty

IT bezpečnost je klíčová pro celý svět, říká Dorothee Brommerová, manažerka veletrhu it-sa - The IT Security Expo. Ten proběhne 16. - 18. října 2012 v německém Norimberku a nabídne vhodnou příležitost i pro české vystavovatele a návštěvníky.

Veletrh it-sa láká české firmy i bezpečnostní experty


Kdo je typickým návštěvníkem veletrhu?

it-sa je jednou z nejvýznamnějších globálních akcí zaměřených na IT bezpečnost. Je zaměřen na profesionály v oboru a na B-2-B vztahy. Jeho typickými návštěvníky jsou lidé jako CIO, CSO, projektoví manažeři, vývojáři, administrátoři, bezpečnostní pracovníci či forenzní analytici – jinými slovy manažeři a specialisté z národních i nadnárodních společností, z veřejného sektoru, průmyslu či vědeckého a akademického prostředí.

 

Co specialisté mohou návštěvou veletrhu získat?

it-sa pokrývá veškeré požadavky spojené s IT bezpečností – produkty I službami. To z něj činí ideální platformu pro dialog IT expertů napříč celou Evropou. K předávání zkušeností zde dochází na nejvyšší úrovni. it-sa má v podstatě charakter pracovního veletrhu. Premiérově je jeho součástí i kongres spojený s workshopy, na kterém se budou detailně probírat taková temata, jako jsou “Mobile Security”, “Bring your own Device”, “Industrial Network Security” či “Identity and Access Management (IAM)”.

Spousta prezentací bude dostupná i ve vystavovatelské části akce. it-sa rovněž nabídne návštěvníkům spoustu živých demonstrací či speciálních ploch jako třeba Convergence Area nebo Secure Computing Centre/5-Star Computing Centre.

Akce zahrnuje i takzvaný Campus@it-sa, kde univerzity budou prezentovat poslední novinky z oblasti výzkumu, nebo Start-ups@it-sa, což je speciální plocha pro mladé inovativní firmy, a také Peak Area IAM, kde se návštěvník dozví doslova vše o problematice Identity and Access Managementu.

 

Dorothee Brommerová, manažerka it-sa

Proč je it-sa zajímavý i pro české vystavovatele?

Veletrh it-sa představuje ideální platformu pro firmy z celého světa, jak prezentovat svá řešení na německém a evropském trhu a jak využít příležitosti oslovit nové zákazníky. B-2-B charakter veletrhu je další výhodou pro vystavovatele, kteří si tak mohou snadno vyměňovat názory a zkušenosti v experty a zároveň vytvářet obchody.

IT bezpečnost je věc, která je klíčová pro celý svět. Firmy se tu mohou setkat z velké míry (až 85 %) s lidmi, kteří mají rozhodovací práva nebo se zapojují do rozhodovacích procesů – to se týká jak top manažerů, tak i středního či tzv. junior managementu.

Na veletrhu tak nepotkáte žádné klasické spotřebitele. Naopak jde o zástupce z takových odvětví, jako je průmysl, pojišťovnictví, banky, úřady, policie, doprava, výroba, konzultantské služby, outsourcing, reselleři apod. Polovina návštěvníků přichází z velkých firem o velikosti 200–1000 zaměstnanců, další třetina pak ze středně velkých společností, zbytek jsou z malých firem.

A výhodou je i relativně snadná dostupnost Norimberku z Prahy.

 

Máte nějaká konkrétní čísla o návštěvnících a vystavovatelích?

Vloni veletrh navštívilo celkem 5 804 lidí a 322 firem jako z Německa, tak ze zahraničí. Poprvé byl veletrh pořádán v roce 2009 a během čtyř let stoupl počet vystavovatelů o čtvrtinu a stejným tempem vzrostla i výstavní plocha.

 

Děkuji za rozhovor a přeji hodně spokojených vystavovatelů i návštěvníků.


Další informace naleznete na webu veletrhu www.it-sa.de

Úvodní foto: it-sa


Komentáře