Viry pro mobilní telefony rapidně přibývají

Podle informací, které uveřejnil Georgia Institute of Technology Information Security Center (GTISC), v současnosti rychle přibývá virů a spamu pro chytré mobilní telefony.Podle informací, které uveřejnil Georgia Institute of Technology Information Security Center (GTISC), v současnosti rychle přibývá virů a spamu pro chytré mobilní telefony.

Podle výroční zprávy Emerging Cyber Threats se útočníci zaměřují na smartphony proto, že jsou uživateli mnohem častěji používány například v oblasti finančních transakcí a jsou tedy zdrojem citlivých osobních dat, jako například čísla kreditních karet a detaily o bankovních účtech.
GTISC dále říká, že očekává, že mobilní viry budou útočit stejným způsobem, jak je tomu u běžných PC. Simeon Coney ze společnosti Adaptive Mobile, která vyrábí bezpečnostní sofrware pro mobilní telefony řekl v rozhovoru pro BBC že velmi populární typ útoku na platformě Symbian vypadá tak, že virus si najde cestu k seznamu kontaktů postiženého uživatele a rozešle se všem, s kým byl tento uživatel ve styku.

Coney dodává, že denně dochází ke 100 000 útoků mobilních virů, ale většina uživatelů není zasažena, protože tyto viry nejsou (zatím) příliš sofistikované. Doporučuje proto podobně jako u běžných PC dávat pozor na otevírání příloh, dále na kontroly účtů a také dostatečné zabezpečení komunikace přes Bluetooth.

Zpráva Emerging Cyber Threats doporučuje mobilním operátorům, výrobcům mobilních telefonů a také vývojářům aplikací intenzivněji spolupracovat na bezpečnosti, protože v blízké době hrozí v této sféře díky její zranitelnosti významný nárůst množství útoků.

Zdroj: Computerworld.com

Viz také:
iPhone: Rozzlobený výzkumník zveřejnil podrobnosti o bezpečnostních dírách
Nokia chybu v telefonech 40 series potvrdila, ale nemá být nebezpečná
Chytré telefony jsou větším rizikem než notebooky


Komentáře