VMware uvádí nová řešení pro infrastrukturu cloudu


Generální ředitel společnosti VMware Paul Maritz představil VMware vSphere 5 a ucelenou sadu technologií pro cloudovou infrastrukturu. 

Virtualizační platforma vSphere tvoří základ sady společnosti VMware pro cloudovou infrastrukturu.  

VMware vSphere 5 poskytuje podle dodavatele podporu virtuálním strojům (VM), které jsou až čtyřikrát výkonnější než předchozí verze s pamětí až 1 terabyte a 32 virtuálními CPU. Tyto virtuální stroje dokáží zpracovat více než 1 milion operací I/O za vteřinu, což značně přesahuje požadavky i těch zdrojově nejnáročnějších aplikací. V kombinaci s vylepšenou a zjednodušenou vysokou dostupností VMware vSphere 5 umožňují tato zlepšení škálovatelnosti a výkonu virtuálních strojů zákazníkům provozovat své nejdůležitější podnikové aplikace bez obav z výkonu a dostupnosti.

Nové funkce Auto-Deploy, Profile-Driven Storage a Storage DRS produktu VMware vSphere 5 mohou údajně ušetřit zákazníkovi, který má prostředí s 1000 virtuálními stroji, až jeden rok práce správce.    

Kolem vSphere 5 nabízí VMWare i celou řadu dalších technologií.

Např. VMware vShield 5 poskytuje softwarový bezpečností model určený pro virtuální a cloudová prostředí. vCenter Site Recovery Manager 5 rozšiřuje možnosti obnovy po selhání.

 Komentáře