Vše jednom produktu

BitDefender 9 Internet SecurityŘešení BitDefender 9 Internet Security se skládá z pěti základních částí: antivirového programu, personálního firewallu, antispamu, antispywaru a rodičovské kontroly. Už z tohoto výčtu vyplývá, že jde o další z dlouhé řady komplexních produktů, které mají za cíl zajistit stylem "vše v jednom" úplnou ochranu počítače, bez nutnosti instalace dalších aplikací.
Na úvod si prozraďme závěrečný verdikt: BitDefenderu se to poměrně solidně daří. Třeba personální firewall poskytuje kromě obvyklé ochrany ještě velmi přehledně zpracované statistiky: mimo jiné i ve formě tabulky informující o tom, která aplikace a v jakém objemu komunikovala s internetem. To je pochopitelně velmi zajímavá informace nejen z hlediska bezpečnosti (odhalení možných nebezpečných programů), ale i z hlediska běžného provozu počítače (jakým způsobem se využívá kapacita linky apod.). Navíc nabízí možnost okamžitého blokování příslušné aplikace.
Nesmírně solidní je i antivirová část, za slabší bychom ovšem označili filtr spamu. Ne že by byl vyloženě špatný, ale je to jedno z míst programu, na které by bylo vhodné se v příštích verzích zaměřit. Při testování vytvářel příliš velké množství false positive a false negative poplachů. (False positive je stav, kdy antispam označí žádanou zprávu jako spam, false negative pak stav, kdy skutečný spam ignoruje.)
Jak ukazuje praxe, každému programu lokalizovanému do českého jazyka obratem roste odbyt. Český trh se totiž k anglickému softwaru stále staví odmítavě.

BitDefender 9m
Internet Securitym
+ komplexní základní ochrana počítače
+ výstupy s vypovídací hodnotou
+ antivirový program umí vyhledávat
všechny škodlivé kódy (nejen viry)
+ lokalizace
- slabší filtr spamu

K recenzi poskytla firma: Office PLUS, s. r. o., www.officeplus.cz
Cena: 1 840 Kč (vč. DPH)


Komentáře