Vyhledávání odposlechů

Miniaturizace elektronického zařízení má za cíl zvýšení pohodlí užívání. Dává to také široké možnosti k narušení soukromí pomocí odposlechů a minikamer malých rozměrů, které lze snadno ukrýt v místnostech nebo zakamuflovat v předmětech každodenní potřeby.

Vyhledávání odposlechů


Mnoho situací vyžadujeochranu důvěrných informací, utajení údajů obchodních partnerů, diskrétnost vedených obchodních rozhovorů, na kterých závisí finanční bezpečí firmy. Nekalá konkurence je schopná zajít velmi daleko, aby ukradla důležité údaje. Instalují skryté kamery, odposlouchávají pomocí štěnic a jiných zařízení dostupných na trhu, které jsou pouhým okem neodhalitelné. Využívání služeb firem odhalujících odposlechy je velmi nákladné a nedá se vždy provést tak, aby nevzbudilo podezření spolupracovníků. Proto se vyplatí investovat do zařízení, které umožní ochránit firemní prostory před špionáží a v případě štěnic nebo mikrokamer umožní lokalizovat a zneškodnit je.

Detektory odposlechu se hodí také ve velmi soukromých situacích, kdy se veřejně známá osoba chce zabezpečit před odposlechem ze strany nepovolaných osob a únikem intimního obsahu do médií

Detektory odposlechu a skrytých kamer jsou vynikajícími zařízeními k zabezpečení svého soukromí a vždy, když máme podezření, že kdosi zasahuje do našich životů bez našeho vědomí.

 

Detektory odposlechu

Rádiovou štěnici je možné koupit na internetu již za několik stovek korun. Je možné je instalovat jak v kancelářích, tak v bytech nebo ve vozidlech. Kamuflování odposlechů v předmětech každodenní potřeby či v nich použité moderní technologie umožňují monitoring trvající i  několik týdnů diskrétním způsobem nevzbuzujícím žádné podezření. Na trhu jsou dostupné také odposlechy GSM. Díky technologii globálního spojení je možné v kterékoliv chvíli zavolat z jakéhokoliv místa na světě na SIM kartu ukrytou např. v dálkovém napájení nebo v napájecí liště a diskrétním způsobem odposlouchávat okolí.

Vyhledávání odposlechů Spy Shop

Vyhledávání odposlechů je stejně oblíbené, jako samotné odposlouchávání. Zároveň s rozvojem odposlechových technik se rozvíjejí i způsoby jejich odhalování. V současnosti se na trhu nachází celá řada zařízení, které umožňují odhalovat odposlechy.

Nejčastějším řešením jsou skenery frekvence - moderní detektory spolupracující s měřiči jejich intenzity. Takováto kombinace umožňuje zachytit signál odposlechu a zaměřit jeho zdroj. V okolí, kde se nachází celá řada vysílačů signálů, je základem odhalení odposlouchávacího zařízení připojení se k přenosu a jeho odposlouchávání.

Pouze pokročilé skenery signálů a měřiče jejich síly s vysokou úrovní přesnosti se v houštině přenosů osvědčí.

Detektory skrytých kamer

Současné skryté kamery mají rozměry menší než zapalovač a jejich objektivy se šířkou počítanou v milimetrech umožňují nahrávat obraz v kvalitě i Full HD. Skryté kamery v předmětech každodenní potřeby slouží k diskrétnímu nahrávání a získání cenných informací. Miniaturní kamery s GSM modulem nebo IP kamery umožňují vzdálené monitorování místnosti pomocí mobilního telefonu nebo počítače. Takováto zařízení jsou prakticky neviditelné pouhým okem a stávají se potencionálním rizikem úniku cenných informací jak soukromých, tak firemních.

Spolu s rozvojem technik špionáže se rozvinuly také metody kontrašpionáže. Objevila se specializovaná zařízení k vyhledávání skrytých kamer. Současná technika je schopna odhalit jak drátové tak i bezdrátové kamery, zapnuté nebo ne. Dostupná v rozumných cenách a legální umožňuje dokonce i malým firmám chránit se před následky úniku informací.

Úvodní foto: Fotolia,davidevison


Komentáře