Vyhozena kvůli blogu?

Jistá paní Christine Axsmithová pracovala jako analytik pro BAE Systems, která je jedním ze spolupracujících firem americké CIA. Záměrně hovoříme, že pracovala, protože už nepracuje…Jistá paní Christine Axsmithová pracovala jako analytik pro BAE Systems, která je jedním ze spolupracujících firem americké CIA. Záměrně hovoříme, že pracovala, protože už nepracuje…


Důvodem okamžitého rozvázání pracovního poměru se stal její blog, který si vedla v systému Intelink, což je intranet CIA. K němu má přístup pouze omezený okruh lidí z řad zaměstnanců a spolupracovníků CIA. Obsahuje přitom několik set blogů, které CIA toleruje – protože slouží k výměně zkušeností a názorů.
Blog Christine Axsmithové patřil k nejnavštěvovanějším a např. jeho sekce o strašném jídle v kantýně měla přes 890 komentářů od spolupracovníků. Jednoho dne ale do svého blogu umístila i komentáře týkající se mučení zadržovaných osob a vývoje na Blízkém východě. Následovalo propuštění na hodinu.

Mluvčí CIA situaci komentoval tak, že informace v blozích by „měly být přímo spojené s oficiálním úkolem autora a očekáváním čtenářů stránky“ a že „CIA očekává od dodavatelů, že budou dělat především práci, za kterou jsou placeni“.
Těžko soudit, zdali vyjádření vlastních myšlenek opravdu vedlo k propuštění Christine Axsmithové. Podle neoficiálních informací se v blogu totiž objevily i neveřejné detaily ohledně některých aktivit CIA. Pravdu asi ví jen sama a CIA.

I když – kdo ví, jestli…


Komentáře