Vypněte si ve Firefoxu plugin od McAfee, pokud nechcete potíže, radí Mozilla

Řešení McAfee ScriptScan podle výrobce zmíněného internetového prohlížeče způsobuje potíže, co se týče stability a bezpečnosti.


Je to ta poslední věc, kterou by McAfee chtělo, aby zákazníci slyšeli o jednom z jejich produktů – Firefox svým uživatelům radí, aby si ve svém prohlížeči vypnuli software ScriptScan, jenž podle analýz způsobuje řadu problémů.

ScriptScan je dodáván spolu s antivirovým programem McAfee VirusScan. Je navržen tak, aby zabezpečil ochranu surferům po webu tím, že skenuje příslušné stránky na přítomnost škodlivého skriptovacího kódu, který může být v prohlížeči spuštěn. Ale podle Mozilly to ve výsledku má poněkud jiný efekt – často totiž způsobuje crash Firefoxu.

Podle zprávy Mozilly (více zde) způsobuje plugin velký počet kolapsů prohlížeče a proto  důrazně uživatelům doporučuje, aby jej ve svých počítačích nepoužívali. Varování se přitom týká všech uživatelů ScriptScanu verze 14.4.0 a starších.

„Problém se týká pouze Firefoxu 7,“ tvrdí Francie Coulterová, mluvčí McAfee. "Naše firma tento problém analyzuje a spolupracuje s Mozillou na jeho vyřešení formou updatu.“Komentáře